Що робити, коли потрібна ще одна дитяча кімната, кабінет чи кімната для родинних посиденьок, а добудовувати їх нема куди? І, взагалі, чи можливо розширитися без добудов та значних капіталовкладень? Відповідає експерт Сергій Герук, технічний спеціаліст VELUX.
Перше питання щодо збільшення житлової площі – розбудовуватися не куди, а як. І горище – той напрям, куди треба дивитись. Навіть якщо зараз воно виглядає не дуже привабливо і здається непридатним для життя. Важливо зрозуміти, що трансформація горища в нову кімнату є набагато простішою задачею, ніж здається на початку. І дешевшою. Особливо, коли мова йде про мансарду. Вони бувають різні, але спочатку розберемось, що таке «мансарда».
Мансарда – слово французьке, похідне від імені архітектора Франсуа Мансара. Ще у 17 столітті Мансар вигадав ідею переробки горішніх приміщень в житло. І хоча мансарди довгий час виконували роль дешевого житла, позбавленого комфорту, зараз такий спосіб облаштування виглядає дуже привабливим. Сучасні мансарди виграють за рахунок вікон, що забезпечують природне світло та зберігають тепло. Переломний момент стався в 1942 році, після того як Віллум Канн Расмуссен – інженер з Данії, винайшов мансардне вікно.
Їх розрізняють за конструкцією даху та висотою. Найпопулярнішими рішеннями є:
Обирайте свій варіант із урахуванням власних потреб, особливостей будівлі та кліматичних умов. Якщо у вашому регіоні бувають сильні вітри, то краще обрати низький дах. Якщо снігопади взимку переважають, кращим рішенням буде високий дах з максимально крутими схилами. Щодо фінансової складової, то інженери нашої компанії вважають найбільш вигідним капіталовкладенням саме чотирискатну мансарду. Вона забезпечує максимальну житлову площу та комфорт. Тут достатньо простору, світла, повітря.
Та будь-яку. Якщо вам потрібна ще одна спальня, ванна для гостей або дитяча кімната – мансарда виконає цю задачу. В мансарді площею 20 м² добре почуватимуться двоє дітей. У кожного буде свій простір. Робочий кабінет, якщо ви працюєте вдома, також можна створити у мансарді. Багато світла, тиша та спокій допоможуть виконувати робочі задачі.
Щоб мансарда стала повноцінним житлом потрібно подбати про утеплення, вентиляцію та освітлення. Також зважайте на те, для кого цей простір. Якщо тут мешкатимуть діти, то площа скління має складати щонайменше 20% від площі кімнати. Адже діти тут не лише спатимуть, а й робитимуть уроки.
Збільшити житлове приміщення завдяки мансарді простіше і дешевше, ніж робити прибудову. Проте важливо врахувати особливості будівлі, кліматичні умови та потреби людей, які мешкатимуть у мансарді. Більше світла, тепло та якісна вентиляція забезпечать комфортні умови життя та зроблять горище найулюбленішим місцем.