Лідер сирійських повстанців ХТШ зустрічається з представниками ООН, Британії та інших країн ЄС

Він проситиме зняти санкції із Сирії, щоб сирійці змогли повернутися додому

фото AP\dpa

Лідер сирійських повстанців – угруповання «Хайят Тахрір аш-Шам» (ХТШ) Ахмед аш-Шараа (Абу Мухаммед аль-Джулані – це його бойове псевдо) починає вибудовувати діалог із Заходом після повалення режиму Башара Асада, передає ВВС.

Очільник повстанців закликає міжнародну спільноту зняти санкції, накладені на Сирію в часи правління Асада.

У понеділок Ахмед аш-Шараа провів зустріч із британськими дипломатами та представниками ООН.

Найближчим часом він зустрінеться із представниками Франції та Німеччини, готовність до співпраці висловили й інші країни Заходу.

Ахмед аш-Шараа заявив британському посланцю Енн Сноу у понеділок про необхідність зняти міжнародні санкції, щоб переміщені сирійці змогли повернутися додому.

«Вони мають зняти всі обмеження, які були накладені на батіг та його жертву – батога вже немає. Це питання крайньої важливості», – сказав він.

За словами Ахмеда аш-Шараа, повстанські угруповання у охопленій війною Сирії будуть розформовані, а їхні бійці перейдуть у відання міністерства оборони.

«Всі будуть підпорядковуватися закону», – наголосив він.

Він також наголосив на необхідності єдності в країні, де проживають різні етнічні меншини.

«Необхідно укласти громадську угоду між державою та всіма релігіями, щоб гарантувати соціальну справедливість у Сирії», – сказав він.

Для Заходу саме ставлення нової сирійської влади до меншин визначить, як будувати взаємодію з ХТШ.

Голова Єврокомісії Кая Каллас заявила, що зняття санкцій та виключення ХТШ із чорного списку залежатиме від того, «коли ми побачимо не слова, а реальні кроки та вчинки з боку нового керівництва».

Німеччина, слідом за Британією, планує провести переговори з представниками ХТШ у Дамаску у вівторок, повідомили у МЗС країни.

У вівторок Франція також відправила свою делегацію до Сирії. Спецпосланець Франції в Сирії Жан-Франсуа Гійом заявив, що його країна буде на стороні сирійців у перехідний період, додавши, що французька делегація сподівається «встановити контакт із владою де-факто в Дамаску».

Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила у вівторок, що після повалення режиму Башара Асада її країна готова до взаємодії з новим керівництвом Сирії, але закликала до обережності.

В ООН заявили у вівторок, що почуваються «натхненно» після зустрічей у Дамаску з новими лідерами Сирії, додавши, що є «основою для значного розширення масштабів життєво важливої гуманітарної підтримки».

Туреччина та Катар, які підтримують сирійську опозицію, знову відкрили посольства у Дамаску.

Президент Сирії Асад був повалений в результаті 11-денного наступу повстанців, очолюваних угрупуванням ісламізму «Хайят Тахрір аш-Шам», чиї бійці з союзниками прорвалися з північного заходу Сирії і увійшли в Дамаск 8 грудня.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше лідер сирійських повстанців дав перший коментар після повалення режиму Асада, зазначивши, що «Заходу не варто нас боятися». Він заявив, що ХТШ не прагне подальшого конфлікту й поверне стабільність у Сирію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS