Обсяг двосторонньої торгівлі між Україною та Японією у 2024 році зріс на 6% і сягнув $747,2 млн, продовживши торішню тенденцію зростання, яка становила майже 30%.
Про це повідомила міністр економіки України Юлія Свириденко під час бізнес-форуму в Осаці, передає Мінекономіки.
Вона наголосила, що Україна працює над посиленням двосторонньої торгівлі з Японією та відзначає пожвавлення активності від початку повномасштабного вторгнення. Мета України нині – не тільки торгувати з Японією, а й залучати японські інвестиції в Україну для створення японської продукції в Україні.
Крім того, за словами Свириденко, Японія – другий за обсягом донором допомоги бюджету України. Лише цього року підтримали український держбюджет на $4,2 млрд.
Зазначається, що країна також реалізує понад 30 проєктів через міжнародні організації, зокрема в таких сферах як сільське господарство, медицина, гуманітарне розмінування та інші.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні розпочнуть виробляти японські пікапи. Це спільний проєкт кількох українських виробників і японської машинобудівної компанії.