Міністр закордонних справ рф Сергєй Лавров заявив, що москву не влаштує перемир'я з Києвом, оскільки російській стороні потрібні «юридично зобов'язувальні» гарантії.
В інтерв'ю програмі «60 минут» на телеканалі «россия 1» він наголосив, що західні країни та Україна зараз активно обговорюють можливість перемир'я, однак, на його думку, такі дії лише дозволять Києву накопичити сили, щоб потім «знов спробувати завдати росії стратегічної поразки, виконуючи вказівки своїх господарів», пише The Moscow Times.
«Перемир'я нас не влаштує. Нам потрібні надійні юридично зобов'язуючі домовленості, які мають на меті усунути головні причини конфлікту», – зазначив Лавров.
Міністр додав, що необхідно працювати над довгостроковим врегулюванням кризи в Європі, включно з українською, з обов'язковим юридичним закріпленням досягнутих домовленостей.
Лавров також стверджує, що повернення Дональда Трампа до Білого дому зовсім не означає автоматичного початку переговорів між росією та США.
«Ми ніколи не робили заяв, що з приходом адміністрації Трампа обов'язково розпочнеться переговорний процес щодо глобальної безпеки, щодо України», – пояснив міністр.
Він наголосив, що москва не має ілюзій щодо легкого розв'язання української кризи. За його словами, врегулювання можливе лише в рамках домовленостей, які забезпечать надійну безпеку та стабільність у Європі, враховуючи інтереси росії та інших країн.
путін у червні окреслив умови для припинення вогню та початку переговорів. Серед них – виведення українських військ із Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, відмова України від вступу до НАТО, підтвердження без'ядерного статусу та визнання Криму та чотирьох областей частиною росії. Крім того, путін вимагав зняття санкцій із росії.
Президент України Володимир Зеленський назвав ці умови ультиматумом і відмовився їх обговорювати.
Під час своєї передвиборчої кампанії Дональд Трамп не раз заявляв, що здатний «за 24 години» завершити війну між росією та Україною, проте конкретні деталі цього плану наразі невідомі. Спецпредставник Трампа по Україні Кіт Келлог запропонував заморожування бойових дій уздовж лінії фронту, відмову від запрошення України до НАТО на 10 років і використання американської військової допомоги Києву як важеля тиску на москву.
Володимир Зеленський у листопаді припустив, що окуповані території Київ може повернути дипломатичним шляхом. Однак він наголосив: припинення вогню можливе лише в разі запрошення України до НАТО.
Бекграунд. Нагадаємо, напередодні спецпредставник Трампа засудив обстріл України на Різдво, однак він не уточнив, що це зробила росія.