ДТЕК отримав першу партію скрапленого газу зі США

Судно з СПГ пришвартувалося в Греції

Фото: ілюстративне

Енергохолдинг ДТЕК 27 грудня отримав першу партію скрапленого газу зі США.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Партія приблизно 100 млн кубометрів газу або 1 ТВт-год енергії на борту «Gaslog Savannah» прибула в СПГ-термінал Ревітуса(Греція) в п’ятницю зранку. D.TRADING, європейська торгова дочірня компанія ДТЕК, викупила весь вантаж. Працюючи разом з грецькими та іншими партнерами, СПГ буде регазифіковано та передаватиметься через газові мережі Європейського Союзу та України.

«Ця поставка є частиною більш глобальних заходів, спрямованих на посилення енергетичної безпеки України та Європи шляхом зменшення залежності від російського газу. Поставка відбудеться за кілька днів до того, як Україна припинить дію угоди про транзит російського газу до Європейського Союзу через свою територію», – ідеться у повідомленні.

D.TRADING очікує, що п’ятничний вантаж буде першим з низки таких поставок зі США, і прагне розширити свою діяльність у сфері СПГ на північну частину Європи та Балтію.

D.TRADING везе свій перший вантаж через Грецію через пов'язані з війною обмеження на транзит СПГ Чорним морем та безпосередньо до України. Замість цього компанія буде використовувати регазифікаційні термінали, такі як Ревітуса, разом з транскордонними трубопроводами, такими як ініціатива «Вертикальний коридор», за допомогою якого відбувається транспортування газу між Грецією, Болгарією, Румунією, Угорщиною, Словаччиною, Молдовою та Україною.

Нагадаэмо, що під час берлінської конференції з відновлення України компанія D.Trading, яка входить до енергохолдингу ДТЕК, підписала першу значну угоду про постачання зрідженного природного газу в Україну та Східну Європу із США. Як зазначили в ДТЕК, в основі цієї угоди є підтримка середньо- та довгострокових потреб енергетичної безпеки України та регіону Східної Європи в цілому.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що зібрав добірку найбільш масштабних та резонансних «енергетичних» угод. Вони в деяких своїх аспектах навіть можуть стати дороговказом для подальших домовленостей, що обговорюватимуться на полях Глобального саміту миру в Швейцарії.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS