Німецька Welt am Sonntag опублікувала колонку Ілона Маска на підтримку «Альтернативи для Німеччини»

Одна з редакторів видання оголосила про звільнення на знак протесту, інші висловили своє обурення

фото Reuters

Німецька газета Welt am Sonntag опублікувала в суботу, 28 грудня, колонку Ілона Маска, де той висловився за підтримку проросійської ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» (АдН), передає Deutsche Welle.

На знак протесту редакторка відділу колумністів видання Єва Марі Когель оголосила про звільнення.

«Мені завжди подобалося очолювати відділ колумністів у Die Welt та Welt am Sonntag. Сьогодні у Welt am Sonntag з'явився текст Ілона Маска. Учора після його опублікування я подала заяву про звільнення», – написала Когель у соцмережі X.

Маск пише, що має право говорити про політику ФРН «як людина, яка зробила значні інвестиції у промисловий та технологічний ландшафт Німеччини».

Мільярдер вважає, що німецька економіка «тоне в бюрократії та задушливих правилах». Він критикує міграційну та енергетичну політику влади ФРН і вважає обіцянки АдН відповіддю на всі проблеми.

«Німеччина знаходиться на критичному етапі – її майбутнє балансує на межі економічного та культурного колапсу», – упевнений Маск.

«Уявлення про АдН як правих екстремістів явно хибне, враховуючи, що у лідера партії Аліси Вайдель одностатева партнерка зі Шрі-Ланки. Хіба вам це нагадує Гітлера? Припиніть!» – пише Маск.

Колонка Маска опублікована разом із коментарем головного редактора газети Яна Філіпа Бургарда.

«Це текст, який закликає заперечувати», – написано у вступі.

У коментарі Бургарда сказано, що «Маск має рацію, коли бачить нашу країну в економічній та культурній кризі».

«Невдала міграційна, енергетична та соціальна політика епохи Меркель та «світлофорної» коаліції поставили під загрозу наше процвітання. Діагноз Маска вірний, але його підхід, що тільки АдН може врятувати Німеччину, фатально помилковий», – коментує головний редактор Die Welt.

Він нагадує, що АдН планує вивести Німеччину з Євросоюзу, що стало б «катастрофою для Німеччини як країни-експортера, тому що понад половина всього німецького експорту йде на внутрішній європейський ринок».

Бургард наголошує, що АдН – це не лише Аліса Вайдель, а й інші радикальніші політики. У кількох федеральних землях суд визнав молодіжні організації партії правоекстремістськими.

«Навіть геній може помилятися», – резюмує Бургард.

За даними журналу Der Spiegel, на редакційній раді Die Welt у п'ятницю проти публікації статті Маска висловилися одразу кілька провідних журналістів. Журнал пише, що «гостьову статтю, зважаючи на все, підлаштував Матіас Депфнер, голова видавництва Axel Springer, яке видає Die Wel».

«Кажуть, що незадовго до Різдва саме він попросив Маска розмістити пост у Твіттері (X) про те, що «тільки АдН може врятувати Німеччину», – пише Der Spiegel.

Портал Medieninsider підтверджує, що частина редакції Die Welt виступила проти публікації статті Маска, назвавши її «передвиборчою рекламою, замаскованою під гостьову статтю».

«Він використовує Welt як платформу і тим самим виставляє на посміховисько всіх журналістів, яких і так висміює щодня: застарілі ЗМІ, які підстрибують, коли цього хоче найбагатша людина у світі», – написала одна з журналістів.

Бекграунд. Між тим повідомлялося, що Ілон Маск поскаржився, що його булять у його власній соцмережі Х. Він повидаляв з платформи журналістів, які розкритикували його за любов до мігрантів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS