Окружний суд Сеула видав ордер на арешт президента Південної Кореї Юн Сок Йоля, який 3 грудня спробував запровадити у країні воєнний стан. За це йому оголосили імпічмент і звинуватили в заколоті.
Про це пише ВВС.
Юн Сок Йоль в останні два тижні тричі проігнорував виклики на допит, і в результаті слідчі в неділю ввечері подали до суду клопотання про ордер на арешт.
Де зараз перебуває Юн Сок Йоль, невідомо. Виїжджати з країни йому заборонено.
Зазначається, що у слідчих є час заарештувати президента тільки до 6 січня, бо потім їм доведеться просити суд про продовження ордера.
Чи вдасться слідству заарештувати Юн Сок Йоля, невідомо: їм можуть стати на заваді охорона президента та його прихильники.
Охорона раніше вже не пропустила слідчих в офіс президента та його особисту резиденцію, хоча вони мали ордер на обшук цих приміщень.
В історії Південної Кореї вже були випадки, коли влада відмовлялася від спроб заарештувати відомих політиків через те, що оточення та прихильники перешкоджали арешту.
Адвокати Юн Сок Йоля в понеділок назвали ордер незаконним і заявили, що слідчі не мають підстав його заарештовувати, оскільки президент за конституцією має право оголошувати воєнний стан.
Сам Юн Сок Йоль ще в першій половині грудня відкинув звинувачення у спробі заколоту та заявив, що введення воєнного стану було «політично вивіреним рішенням», і він пішов на цей крок, щоб захистити державу від опозиції, яка паралізувала роботу уряду.
Офіційно Юн Сок Йоль залишається президентом. Його усунули від виконання президентських обов'язків із 14 грудня, коли парламент проголосував за імпічмент.
Але для того, щоб усунути його з посади, імпічмент ще має схвалити Конституційний суд Південної Кореї.
Бекграунд. Нагадаємо: колишній міністр оборони Південної Кореї намагався скоїти самогубство в СІЗО. Після невдалої спроби експосадовець перебуває у захисній камері.