Financial Times: росія розробила план війни з Японією і Південною Кореєю з ударами по цивільній інфраструктурі

Згідно з витоком секретних файлів, список містить 160 об'єктів, таких, як військові бази, а також енергетика, дороги, мости, заводи

Ту-160

Британська газета Financial Times розповіла про російські секретні документи, що потрапили в її розпорядження, що описують плани на випадок війни з Японією та Південною Кореєю. Зокрема, росіяни склали докладний список цілей для ураження, включно з атомними електростанціями та об'єктами цивільної інфраструктури.

Про це видання дізналося із секретних документів 2013–2014 років, наданих західними джерелами.

Згідно з витоком із 29 секретних військових файлів, список містить 160 об'єктів, таких, як дороги, мости, заводи, а також командні пункти та військові бази.

У списку – перелік потенційних цілей у Японії та Південній Кореї; перші 82 пункти у списку – це військові за своїм призначенням об'єкти (штаби та командні центри армій цих країн, станції радіолокації, авіа- та військово-морські бази).

Але далі йдуть цивільні об'єкти, у тому числі 13 електростанцій у Японії, зокрема атомні комплекси в японському Токаї та хімічні заводи в південнокорейському Пусані, нафтопереробні заводи, тунелі, мости в Південній Кореї, також передбачається вразити металургійний комплекс і хімічні заводи, пише FT.

Серед об’єктів, зокрема, – японський тунель Канмон і південнокорейський металургійний завод Pohang.

Документи містять деталі застосування неядерних крилатих ракет Х-101. Один із сценаріїв описує атаку на японську радарну базу в Окусіріто з використанням 12 ракет, випущених з важкого бомбардувальника Ту-160.

Ще один документ згадує місію з перевірки протиповітряної оборони Японії та Південної Кореї 24 лютого 2014 року. Згідно з досьє, пара важких бомбардувальників Ту-95 вилетіла з бази командування дальньої авіації в Українці на Далекому Сході і за 17 годин облетіла обидві країни, щоб зафіксувати дії у відповідь.

У документах, які бачила FT, зазначається, що в разі будь-якої війни з НАТО росія буде вразлива зі сходу, насамперед з боку Японії та Південної Кореї, які мають союзні договори із США, аналогічні до НАТО.

Плани 2013–2014 років передбачали удари по більшості цілей крилатими ракетами Х-101 у неядерному оснащенні, які зараз широко застосовуються росією в Україні. Експерти, опитані газетою, сказали, що досвід війни в Україні показав, що російське командування переоцінювало можливості цих ракет і їх невразливість для ППО.

Бекграунд. Нагадаємо: Японія передасть Україні $3 млрд доходів від заморожених російських активів. За словами Зеленського, Токіо обіцяє Києву додаткову допомогу на обладнання для енергетичної галузі та будівництво укриттів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS