НБУ оновив макропруденційну стратегію: акцент на ризиках війни та ESG-факторах

Новий документ, зокрема, фокусується на операційній безперервності та адаптації кредитних програм

Фото: ілюстративне

Національний банк оновив Стратегію макропруденційної політики, у якій відображено наслідки повномасштабного вторгнення росії для фінансового сектору України, нові виклики, що постали перед макропруденційною політикою, та підходи Національного банку до реагування на ці нові виклики.

Про це йдеться на сайті НБУ.

«Публікація стратегії сприяє прозорості, зрозумілості та передбачуваності макропруденційної політики для учасників фінансового ринку та відповідно підвищує її ефективність у досягненні основної мети – фінансової стабільності в Україні», – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що нині, окрім традиційних для фінансової системи ризиків, перед Національним банком і фінансовими установами постають нові виклики. Тому в оновленій стратегії Нацбанк звертає увагу на такі аспекти:

«Перелічені виклики з часом можуть набути ознак системних ризиків, що вимагає належного реагування макропруденційними заходами. Під час вибору інструментів і способу реагування Національний банк ураховуватиме масштаб ризику, його походження та спосіб дії різних інструментів політики», – зазначили в НБУ.

Крім того, уточнено фокус стратегії, адже з часу її останнього оновлення чотири роки тому послабився один із системних ризиків, згаданий у попередньому документі, – cтрімке зростання обсягів незабезпеченого споживчого кредитування. До того ж з урахуванням війни актуалізовано плани із запровадження та застосування макропруденційних інструментів, зокрема відтерміновано впровадження буферів капіталу.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Національний банк пом’якшує низку валютних обмежень, що підтримає роботу вітчизняних виробників і поліпшить умови ведення бізнес-діяльності в Україні. Водночас зміни не матимуть суттєвого впливу на курсову динаміку й рівень міжнародних резервів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS