«Негативний урок»: генерал Драпатий визнав дезертирство та безгосподарність у 155-й бригаді, що навчалася у Франції

Це все ретельно аналізується, і зроблені певні висновки, запевнив він

фото ЗС Франції

Командувач Сухопутних військ України Михайло Драпатий під час пресконференції 6 січня визнав значні проблеми в 155-й механізованій бригаді «Анна Київська», підготовленій Францією, зокрема високий рівень дезертирства та погану організацію.

«Звичайно, це негативний урок, негативний досвід, але це треба конвертувати в якусь превентивну дію», – сказав Драпатий.

Зауваження генерала відбулися після резонансного розслідування журналіста Юрія Бутусова про те, що військові бригади, яка зараз дислокується під Покровськом, зазнали втрат і пішли у СЗЧ (самовільне залишення частини) через погане командування та організацію.

155-та бригада, сформована за підтримки західних партнерів України, мала стати флагманським проєктом для підготовки нових військових частин, оснащених важким озброєнням. Президент Франції Емманюель Макрон в червні повідомив про те, що Франція забезпечить навчання та оснащення цієї бригади.

Передбачалося, що бригада складатиметься приблизно з 5800 військовослужбовців, з них 2300 пройшли навчання у Франції.

Незважаючи на те що Париж виконав усі свої зобов’язання щодо навчання та забезпечення озброєнням, розслідування Бутусова вказало на проблеми у створенні та управлінні бригадою, які призвели до 1700 випадків СЗЧ ще до того, як військові бригади зробили перший постріл.

За словами Бутусова, ненадання критичного обладнання, такого, як безпілотники та засоби РЕБ, погіршило боєготовність бригади під час її розгортання на фронті в листопаді.

«Проблеми є, і були проблеми в комплектуванні, навчанні, частково в командному складі, – сказав Драпатий. – Це все ретельно аналізується, і зроблені певні висновки».

Генерал додав, що уроки, отримані з цих труднощів, використовуються для вдосконалення бригади й уникнення подібних проблем у майбутньому.

Драпатий визнав ці виклики, зазначивши, що причиною дезертирства часто були страх і відсутність бойового досвіду.

«Проявів самовільного залишення частин багато, але для цього є і причини, – сказав він. – Є страх серед особового складу [...], а іноді й відсутність практичного досвіду ведення бойових дій».

З 1924 військовослужбовців, відряджених до Франції, лише 51 мав досвід військової служби понад рік, а 1414 служили менше двох місяців, йдеться в розслідуванні Бутусова.

Командир наголосив, що військове керівництво активно займається питаннями бригади. «Підтверджую, що були проблемні моменти з командним складом і навчальним процесом, і зараз вони всі вирішуються», – сказав він.

Попри труднощі Драпатий залишився оптимістичним щодо майбутнього бригади. «Бригада розвивається, воює, завдає ворогу втрат», – сказав він.

Бекграунд. Напередодні агентство AFP написало, що у французькому Генштабі визнали, що з бригади «Анна Київська» дезертирували «кілька десятків» осіб у Франції. На території країни дезертирство не є кримінальним, тому арештувати дезертирів не змогли.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS