У Балтійському морі на північ від острова Рюген втратив керування 248-метровий танкер Eventin із російського «тіньового флоту». Судно, що дрейфує біля берегів Німеччини, має на борту 99 тисяч тонн нафти.
Джерело. Про це пише BILD з посиланням на Морську аварійно-рятувальну службу ФРН.
Танкер Eventin проходить під прапором Панами, йому 18 років, уточнює видання. Він завантажив нафту в російському порту Усть-Луга і вийшов у рейс до єгипетського порту Саїд 6 січня.
Судно, за даними BILD, входить до складу так званого «тіньового флоту рф», за допомогою якого росія обходить західні санкції, введені у відповідь на вторгнення в Україну.
Eventin був спущений на воду 2006 року під норвезьким прапором під назвою Storviken. У 2022 році судно було зареєстроване в Панамі як Charvi і отримало нинішню назву у червні 2024 року. Власник танкера невідомий. Як з'ясували журналісти, Charvi належав компанії, що базується у Дубаї, яка була заснована у 2022 році, а ліквідована у березні 2024-го.
Якщо вірити відкритим даним, останні рейси танкер здійснював в індійський порт Вішакхапатнам. Індія – другий за обсягами у світі (після Китаю) покупець російської нафти.
Дрейфуючий танкер «для уникнення подальших небезпек» супроводжують багатоцільове судно Arkona і аварійний буксир Bremen Fighter, повідомила німецька влада.
Крім того, екстрено була викликана спеціально навчена команда, яка спуститься на Eventin і візьме його на буксир. На місце також відправлено літак-розвідник Do 228.
За даними Центрального командування з надзвичайних ситуацій на морі, витоку нафти на судні не виявлено, загрози навколишньому середовищу немає, як і необхідності евакуації екіпажу.
За оцінками Lloyd's List Intelligence, зараз до тіньового флоту, який транспортує російську нафту в обхід санкцій, входять понад 650 танкерів.
З них 250-300 суден регулярно перевозять барелі російського походження. До кінця минулого року США, Британія та Євросоюз ввели санкції проти приблизно 180 танкерів, які транспортували нафту з рф в обхід санкцій і з порушенням «цінової стелі» $60 за барель.
З них понад 100 танкерів були змушені стати на якір і більше не возять російську нафту, підрахував Bloomberg.
Бекграунд. Нагадаємо, мазут з розламаних російських суден дістався до Криму, забруднивши береги. Одна з мазутних плям дійшла до Севастополя. Екологи попереджають, що незабаром мазут дістанеться до Одеси.