Україна не збирається відновлювати транзит російського газу через свою територію.
Про це повідомив у Facebook прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
«Україна не планувала і не планує підписувати жодних контрактів на продовження транзиту російського газу. Водночас ми будемо збільшувати власний видобуток блакитного палива. У 2024 році такий видобуток уже зріс на 2,2% – до більш ніж 19 млрд м³», – написав він.
«Сьогодні ми маємо безперешкодний доступ до ринку газу ЄС, що також сприяє зменшенню імпорту енергоносіїв. Але на нарадах у президента ми неодноразово порушували питання збільшення власного видобутку. Треба провести відповідну розвідку, закінчити вже частково виконані розвідувальні плани та оперативно почати видобуток», – додав Шмигаль.
Прем'єр-міністр наголосив, що зі свого боку уряд докладає для цього максимум зусиль і розраховує також на відповідні законодавчі ініціативи депутатів Верховної Ради.
Нагадаємо, що міністерство енергетики України 1 січня підтвердило припинення транспортування російського газу в Євросоюз.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що російський монополіст «Газпром» повідомив, що у вівторок скоротить обсяг постачання газу в Європу територією України – 31 грудня закінчується контракт, який забезпечував транзит газу й діяв навіть після початку так званої спеціальної воєнної операції росії проти України.