Три російські танкери з нафтою стоять біля східного Китаю після санкцій США

Вони потрапили під санкції США, оголошені 10 січня

Фото: ілюстративне

Три російські танкери більш ніж із 2 млн барелів нафти стоять у водах біля східного Китаю після запровадження санкцій США.

Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

«Всі танкери, що допомагали обходити санкції, мають бути помножені на 0», – зазначив він.

Як пише  Bloomberg, за даними компанії Kpler, яка спеціалізується на збиранні даних про сировинні ринки, судно Huihai Pacific мало прибути в Дунцзякоу в провінції Шаньдун 15 січня після завантаження майже 770 тис. барелів сирої нафти ВСТО в російському тихоокеанському порту Козьміно на початку місяця. Однак у вихідні воно змінило курс і тепер стоїть на стоянці біля берега, завантажене нафтою.

Це судно, як і багато інших, потрапило під найагресивніший пакет заходів, спрямованих проти російського експорту нафти з моменту вторгнення в Україну на початку 2022 року. Під санкції потрапили кілька танкерів і принаймні один трейдер, який торгує нафтою марки ВСТО – сортом, якому віддають перевагу незалежні китайські нафтопереробники, або «чайники».

Mermar вийшло з Козьміно 5 січня з більш ніж 755 тис. барелів ВСТО та мав зайти в порт Яньтай цього тижня, але тепер чекає біля берега, показують дані Kpler. Судно Olia вийшло з російського порту 7 січня майже зі 709 тис. барелів цього сорту й також прямувало в Яньтай, але зараз перебуває в Жовтому морі.

Дії Вашингтон вжив всього за кілька днів після того, як компанія Shandong Port Group, що управляє кількома портами в провінції, закликала термінали припинити приймати та вивантажувати санкціоновані нафтові танкери, пише Bloomberg.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міністерство фінансів США 10 січня оголосило про нові масштабні санкції проти російського енергетичного сектору, включно з найбільшою нафтовою компанією «Газпром нєфть» та «Сургутнєфтегазом», щоб завадити москві в її війні з Україною, позбавивши рф мільярдів доларів на місяць.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS