Німеччина обговорює з партнерами з «Групи п'яти», в яку входять також Польща, Франція, Італія та Велика Британія, як посилити військову підтримку України після президентських виборів у США.
Джерело. Про це повідомив на спільній прес-конференції з українським керівництвом у Києві у вівторок, 14 січня, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус, передає Deutsche Welle.
«Створення «Групи п'яти» було ініційовано мною в листопаді минулого року, відразу після президентських виборів у США. Я запросив моїх колег до Берліна напередодні Різдва, – сказав Пісторіус у коментарі DW. – Ми провели там першу зустріч, обговорюючи, які висновки ми маємо зробити з підсумків виборів у Вашингтоні. І що ми має зробити після [закінчення] війни, щоб Україна мала сильні збройні сили, здатні захистити її».
«На цьому шляху ми обговорюємо та приймаємо перші рішення, ця робота триває напередодні наступної зустрічі [міністрів оборони] «Групи п'яти» у Парижі», продовжив Борис Пісторіус.
Серед основних напрямів, що обговорюються, він назвав розширення можливостей спільних оборонних підприємств в Україні, підвищення рівня співпраці європейських країн з Україною та запозичення один у одного досвіду.
Мета – «визначити, що робити далі, щоб надати Україні ту допомогу, яка їй потрібна», зазначив міністр оборони ФРН.
Президент України Володимир Зеленський відзначив, що загальна сума наданої Німеччиною підтримки становить близько 16% від усієї допомоги, яку отримала Україна від партнерів.
«Ми особливо вдячні за те, що Німеччина зробила один із найбільших внесків у захист українського неба, у будівництво новітньої української системи ППО. Ми вдячні за системи ППО Patriot, IRIS-T, безумовно, вдячні й за Gepard, які захищали нашу критичну інфраструктуру і продовжують це робити», – сказав Зеленський.
Ключові теми, які обговорили під час зустрічі, – військова підтримка України, посилення протиповітряної оборони, постачання боєприпасів та закупівля українського озброєння й техніки за данською моделлю.
Пісторіус зазначив, що Німеччина вже замовила для України 54 нові самохідні артилерійські установки RCH 155.
«Думаю, що вони приїдуть так швидко, як тільки можливо, бо це справді дуже ефективна та мобільна система, що допоможе вам значною мірою у вашій боротьбі, яка ще не завершилася», – сказав міністр.