В НАТО оголосили про початок нової спецоперації в Балтійському морі для захисту кабелів

В операції будуть задіяні фрегати, морські патрульні літаки, дрони та інші засоби

@SecGenNATO

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте оголосив про початок нової операції НАТО Baltic Sentry, яка спрямована на посилення захисту підводної інфраструктури в Балтійському морі.

У рамках Baltic Sentry військова присутність альянсу на Балтиці буде посилена, що має підвищити здатність союзників реагувати на дестабілізуючі дії.

В операції будуть задіяні фрегати, морські патрульні літаки та інші засоби.

Рютте також оголосив про розгортання нових технологій, включаючи невеликий флот військово-морських безпілотників.

Він наголосив, що НАТО працюватиме з союзниками над поєднанням всіх засобів спостереження для того, щоб підвищити здатність захищати найважливіші об'єкти підводної інфраструктури та реагувати на них у разі потреби.

НАТО також вивчатиме способи захисту інфраструктури та підводних об'єктів.

Рютте зазначив, що Фінляндія вже показала, що тверді дії в рамках закону можливі:

«Капітани суден повинні розуміти, що загрози нашій інфраструктурі матимуть наслідки, включаючи можливу висадку на берег, конфіскацію судна та арешт», – наголосив він.

Наприкінці грудня Естонія вже відправила патрульний корабель охороняти електричний кабель Estlink 1, який з'єднує Естонію та Фінляндію дном Фінської затоки. Це було зроблено після того, як судно, що йшло з росії, в черговий раз пошкодило підводні комунікації – кабель Estlink 2.

Днем раніше фінська влада оголосила, що затримала нафтовий танкер Eagle S, який може бути причетний до пошкодження Estlink 2. Танкер йшов із Санкт-Петербурга до Єгипту під прапором Островів Кука.

За даними фінської сторони, у танкера на кінці якірного ланцюга не виявилося якоря – це дозволяє припустити, що судно волочило якір по дну у місці, де прокладено кабель.

Так само в Балтійському морі раніше вже було пошкоджено газопровід і кілька ліній електропередачі та зв'язку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS