Французькі спецпідрозділи минулої осені готувалися до сценарію відбиття атаки на випадок можливого введення в Україну нових ворожих сил.
Джерело. Про це повідомляє Intelligence Online.
Французька армія провела кілька тижнів на полігоні, інформація про який зберігається в суворій таємниці.
Видання уточнює, що навчання отримали назву «Персей» та базувалися на аналізі українського досвіду, який допоміг стримати російське вторгнення у лютому 2022 року.
3200 французьких військових тренувалися на території, яка нагадувала звивину річки Дніпро на північ від Києва.
Командування зосередилося на відпрацюванні застосування безпілотників, радіоелектронній боротьбі та розвідці, а також на забезпеченні злагодження підрозділів за умов боїв високої інтенсивності.
При цьому деякі учасники навчань залишилися незадоволеними відсутністю FPV-дронів і висловлювали стурбованість відставанням французьких виробників у розробці таких моделей, пише видання.
13 січня президент України Володимир Зеленський повідомив, що обговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном ідею розміщення західних військових у країні як частину гарантій безпеки. «Ми розглянули практичні кроки щодо її реалізації, можливе розширення та залучення інших країн до цього процесу», – уточнив він.
Макрон та чиновники його уряду неодноразово натякали на можливість розгортання військового контингенту в Україні для виконання різних функцій. Також президент припускав відправлення французьких солдатів, якщо росія прорве фронт, а Київ звернеться по допомогу.
Військові аналітики припускали, що французькі війська могли б замінити українців на кордонах країни з Білоруссю і Придністров'ям, щоб підрозділи ЗСУ, що звільнилися, могли вирушити в регіони, де йдуть активні бої.
Макрон наголошував, що Захід повинен зайняти позицію «стратегічної двозначності» стосовно росії, що дозволить «залишити всі військові варіанти на столі переговорів».
У НАТО його пропозиція отримала певну підтримку, особливо на східному фланзі блоку, де країни, що межують з Росією, загалом закликають до більш жорсткої стратегії союзників у наданні допомоги Україні та стримуванні москви. Однак США і Німеччина виступили проти.
У грудні Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити свої війська в Україні для контролю за дотриманням режиму припинення вогню. Він наголосив, що американська армія не братиме участі у цій місії, оскільки, на його думку, головна роль тут має належати Європі.
Країни ЄС вже почали обговорювати відправку контингенту до України у разі зупинення воєнних дій.