Президент Франції Емманюель Макрон і британський прем'єр-міністр Кір Стармер почали обговорювати відправлення миротворчого контингенту в Україну після укладання угоди про припинення вогню.
Про це пише The Telegraph із посиланням на високопоставлені джерела в уряді Великої Британії.
Подробиці переговорів тримаються в таємниці, а Стармер ще не дав остаточної згоди на участь у миротворчій місії британських військових. Як зазначив один зі співрозмовників видання, залишаються нерозв'язані питання, зокрема, «про загрозу, якої можуть зазнати ці війська, і про те, чи призведе це до ескалації».
До цього два колишні міністри оборони Британії Грант Шеппс (2023–2024) і Гевін Вільямсон (2017–2019) закликали владу відправити в Україну війська як миротворців.
Вільямсон наголосив, що «вкрай важливо» підтримувати ззовні безпеку Києва, «завдяки або НАТО, або таким країнам, як Велика Британія, які можуть розглядатися як надійні партнери».
У свою чергу Франція, за даними Intelligence Online, таємно провела навчання з розгортання військ в Україні, у тому числі для відбиття російського прориву з території Білорусі.
У середині січня Макрон обговорив розміщення миротворців з українським президентом Володимиром Зеленським. Останній зазначив, що такий крок стане «одним із найкращих інструментів» примусу росії до миру.
Інтерес до такого рішення виявляє і обраний президент США Дональд Трамп, писала The Wall Street Journal. На зустрічі із Зеленським і Макроном у Парижі Трамп наголосив, що американська армія не братиме участі в миротворчій місії, оскільки, на його думку, головна роль у підтримці та захисті України має належати Європі.