Північний апеляційний господарський суд ухвалив рішення на користь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) за позовом до пов’язаних осіб ПАТ «Банк «Демарк» на 890,5 млн грн.
Відповідне рішення суд ухвалив 13 січня, повідомляє пресслужба ФГВФО.
У 2014 році банк визнали неплатоспроможним. До цього «Демарк» проводив кредитну політику, що у підсумку завдала збитків банку та його кредиторам на понад мільярд гривень.
Після початку виведення банку з ринку, з'ясувалося, що упродовж кількох років «Демарк» укладав десятки подібних між собою кредитних угод, з подібним неліквідним забезпеченням, за якими кошти не повертались та тривалий час накопичувалась заборгованість. Ще однією спільною рисою є суми кредитів – кожен із позичальників отримав суму у межах 36,5-38 млн грн.
У 2013-2014 роках члени правління та кредитного комітету погодили надання таких кредитів одинадцяти компаніям. Це завдало близько 890 млн грн збитків.
На сьогодні на розгляді суду апеляційної інстанції перебуває ще один позов Фонду до пов’язаних осіб ПАТ «Банк «Демарк» на суму 434,5 млн грн.
Фонд гарантування виплатив вкладникам банку 993,6 млн грн.
Нагадаємо, чернігівський банк «Демарк» працював на українському ринку з 1992 року і входив до групи невеликих банків за обсягом активів згідно з класифікацією Національного банку. У вересні 2014 року рішенням НБУ банк було визнано неплатоспроможним та запроваджено тимчасову адміністрацію. Процедура ліквідації почалася в січні 2015 року після рішення Національного банку про відкликання банківської ліцензії.
49,76% банку через ПП «Фінінвест» належало Андрію Шинковенку. Решта акцій належать 206 фізичним особам – 49,65% та 16 юридичним особам – 0,59%.