Мазут з російських танкерів дістався берегів Одещини

Виявлено забруднення мазутом протяжністю понад кілометр

Фото: Іван Русєв / Facebook

До одеських берегів дістався мазут, розлитий унаслідок аварії російських танкерів у Керченській протоці.

Про це повідомив доктор біологічних наук начальник науково-дослідного відділу нацпарку «Тузлівські лимани» на Одещині Іван Русєв.

За його словами, після штормів мазут винесло на піщаний пересип у рекреаційній зоні «Катранка» біля Дунайського біосферного заповідника та Національного природного парку «Тузлівські лимани».

«Наслідки таких екологічних катастроф не мають меж, і тисячі тонн мазуту, який вилився в море, спричинять велику біду для природних екосистем Чорного моря і його біорізноманіття», – написав Русєв.

Він розповів, що раніше було знайдено птаха в мазуті. Його офіційно направили на дослідження до Українського центру екології моря, щоб виявити зв’язки з мазутом у Чорному морі після аварії. Але, мовляв, його керівник відмовився взяти птаха на дослідження, «побоюючись пташиного грипу чи щось іншого».

«Чи готова влада в Одеській області до дієвої реакції на жахливі виклики рф у Чорному морі. Зараз команда нацпарку проводить обстеження різних ділянок пересипу, і наша адміністрація нацпарку ще буде інформувати про масштаби забруднення», – написав Русєв.

Зараз адміністрація Національного парку «Тузлівські лимани» готує документи, щоб проінформувати департамент екології Одеської військової адміністрації та Держекоінспекцію, пише «Суспільне».

За їхньою інформацією, у державній екологічній інспекції Південно-Західного округу, повідомили, що звернень про вияв забруднення на одеському узбережжі не було, але вони здійснять виїзд для фіксації та відбору проб води.

Директорка департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА Ірина Шатохіна розповіла, що область повністю готова реагувати. Також, за словами посадовиці, моніторинг здійснює УкрНЦЕМ і на цей час у нас потраплянь до Одеського регіону не фіксується, але на випадок такої надзвичайної події поінформовані і Адміністрація морських портів України, і Держекоінспекція. «Вони мають можливість здійснювати лабораторні дослідження та відповідний моніторинг», – зазначила Шатохіна.

Директор інституту Віктор Коморін розповів «Суспільному», що мазут, який розлився внаслідок аварії в Керченській протоці 15 грудня 2024 року може як осісти на дні, так і зрештою потрапити до Одеського узбережжя, оскільки згустки мазуту можуть існувати впродовж кількох місяців у морській воді.

«І тому є імовірність, що потрапить мазут на одеське узбережжя у вигляді таких грудочок. Ба більше, місцеві органи влади, а також Міндовкілля, ДСНС, всі знають про це й готові, якщо така аварійна ситуація виникне поблизу одеського узбережжя, на це оперативно відреагувати».

Нагадаємо: 15 грудня поблизу Керченської протоки в Чорному морі зазнали пошкоджень два російські танкери – «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». Обидва – збудовані в 1980-х роках. За даними ЗМІ, танкери перевозили приблизно по 4300 тонн мазуту. Глава рф путін заявляв, що з них витекло 40% палива.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що мазут із затонулих танкерів «Волгонефть-212» і «Волгонефть-239» прибило до берегів Краснодарського краю. Пляжі стали чорними, постраждали тварини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS