Газопроводи «Північний потік» і «Північний потік – 2» потрібно демонтувати, щоб надалі в європейських політиків не виникло спокуси пустити по них російський газ.
Про це президент Польщі Анджей Дуда заявив у інтерв’ю ВВС.
На його думку, постачання газу з росії до Західної Європи ніколи не повинно відновитися, «навіть якщо росія й Україна досягнуть мирної угоди».
Говорячи про ймовірність функціонування газопроводів, Дуда згадав Німеччину як країну, котра може «спокуситися відновити російське постачання» для підтримки своєї економіки, яка погіршилася.
Президент Польщі вважає, що демонтувати газопроводи потрібно тому, що вони становлять «дуже велику загрозу» для України, Польщі, Словаччини й низки країн Центральної Європи – загрозу як економічну, так і військову
Бекграунд. Раніше Mind писав, що США відновили санкції проти низки організацій, які брали участь у будівництві газопроводу «Північний потік – 2»