У РНБО розповіли про китайську модель ШІ DeepSeek

DeepSeek може збирати шпигунську інформацію про українців

Фото: DR

Китайська модель DeepSeek, як і будь-який штучний інтелект, збирає інформацію, яку користувачі добровільно надають йому. Питання в тому, куди ці дані потраплять.

Про це в телеграмі розповів керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко.

«DeepSeek – це чудовий інструмент для збору розвідданих», – написав він.

Як стверджує Коваленко, будь-який штучний інтелект «вивчає вас і збирає всю інформацію про ваші переживання, інтереси, сім'ю, фінанси та практично все інше». Люди добровільно ставлять запитання й отримують відповіді, тоді як ШІ зберігає цю інформацію.

За його словами, потім можна отримувати моделі поведінки цілих суспільств і далі продумувати інструменти впливу.

«Справжнє питання в тому, хто володіє цим ШІ і яка його кінцева мета», – додав Коваленко.

Нагадаємо: Mind  писав, що китайський стартап DeepSeek представив новий бот зі штучним інтелектом, який потребує в рази менше витрат, і при цьому багато в чому перевершує провідні американські розробки. DeepSeek – це стартап, що базується в Ханчжоу, контрольним акціонером якого, згідно з китайськими корпоративними документами, є Лян Веньфен, один із співзасновників хедж-фонду High-Flyer. Успіх DeepSeek уже помітили в найвищих політичних колах Китаю. За інформацією державного інформаційного агентства Сіньхуа, 20 січня, у день публічного запуску DeepSeek-R1, засновник компанії Лян Веньфен брав участь у закритому симпозіумі для підприємців під головуванням прем'єр-міністра Китаю Лі Цяна.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що OpenAI представила першого автоматизованого ШІ-агента – він здатний самостійно відвідувати різні вебсторінки й виконувати завдання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS