Суд арештував «нові» активи Дерипаски на понад 2 млрд грн – СБУ

Йдеться про майже 500 000 тонн бокситів і глинозему

Фото: EPA/UPG

Суд наклав арешт на велику партію промислової продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.

Про це повідомляє Служба безпеки (СБУ).

Йдеться про майже 500 000 тонн бокситів і глинозему, який був виготовлений в Україні ще до повномасштабного вторгнення. Вони зберігалися на складах Миколаївського глиноземного заводу, що раніше належав росіянину. Загальна вартість арештованих активів – понад 2,11 млрд грн.

Ця продукція була головним компонентом для виробництва алюмінію на російських заводах Дерипаски «Русал». Активи контролювалися олігархом через комерційну структуру, зареєстровану в одній із країн Євросоюзу. Ця ж компанія виступала формальним замовником продукції Миколаївського заводу для подальшого реекспорту на російські підприємства Дерипаски.

На початку 2023 року українські правоохоронці викрили оборудку і заблокували відправку цієї сировини.


Дерипаска входить до найближчого оточення путіна та займається виробництвом продукції для військово-промислового комплексу країни-агресора. Зокрема, його заводи виготовляють компоненти до балістичних ракет «Іскандер», бойових дронів та радіолокаційних систем.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що суд ЄС у Люксембурзі відхилив позов Дерипаски щодо зняття з нього санкцій – її застосували у квітні 2022 року. Попри санкції олігарх продовжує отримувати мільярдні прибутки від торгівлі з Заходом. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS