Кабінет міністрів вніс зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних: всі медичні працівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я можуть бути заброньовані.
Відповідну постанову уряд прийняв 14 січня, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
У змінах йдеться лише про медичних працівників. Для решти фахівців, що працюють у медзакладах обмеження у бронюванні залишаються чинними. Нагадаємо, раніше медичні заклади, що були визнані критично важливими, могли забронювати лише до 50% військовозобов'язаних чоловіків. Збільшення цієї частки було можливим лише за окремим рішенням міністра оборони.
«Значна частина військовозобовʼязаних в медзакладах – медики-жінки. Їхня кількість раніше також враховувалась при визначенні частки військовозобовʼязаних, що можуть бути заброньовані. Проте цю норму було змінено, а відсоток бронювання розраховується виключно від числа військовозобов’язаних чоловіків. Тому, щоб забезпечити належну роботу, лікарні змушені були б постійно звертатись за додатковими дозволами для бронювання більше ніж 50% військовозобов’язаних чоловіків», – пояснили у МОЗ.
Зазначається, що бронювання 100% медиків усуває необхідність звертатись за окремими дозволами, що зменшує навантаження на лікарні. На сьогодні близько 75% поранених військовослужбовців проходять лікування саме в цивільних медзакладах. То ж таке рішення дозволить забезпечити надання медичної допомоги як військовим, так і цивільним в необхідному обсязі.
Потреби ЗСУ забезпечуватимуться через механізм розбронювання окремих медичних працівників, у яких наразі є потреба. «Розбронювання» відбуватиметься на запит військового відомства та Командування медичних сил щодо потреб у тих чи інших фахівцях-медиках.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що уряд дозволив бронювати до 50% священнослужителів релігійних організацій.