Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про досягнення та майбутні плани «Дія.City».
Це відбулося на заході, присвяченому третій річниці запуску проєкту.
За даними Шмигаля, відразу після російського вторгнення DefenseTech-компаніям дозволили заходити в «Дія.Сіті». До 2022 року таких компаній в Україні було близько 20. Зараз резидентами «Дія.Сіті» стали вже 240 defense-tech компаній.
«Це вагомий показник, результат. Я дякую бізнесу, який розвивається й допомагає захищати нашу державу Україну», – зазначив він.
Прем’єр також зауважив, що за короткий час в Україні створили принципово новий технологічний ринок. За його словами, це рішення стало одним із факторів української обороноздатності.
Шмигаль також розповів про IT-сектор. Він зазначив, що це найбільший експортер послуг в Україні, який посідає 2-ге місце в загальній структурі українського експорту після агропродукції. За підсумками минулого року експортна виручка IT-послуг становила $6,4 млрд.
Крім того, на зустрічі обговорювалися також нові можливості у сферах медтех, біотех, агротех, а також впровадження штучного інтелекту в різних галузях.
«Нещодавно простір Дія.City відкрився для невеликих стартапів. Виробники біонічних протезів також отримали можливість стати резидентами. У планах – розширення простору Дія.City на діяльність наукових парків. Це буде важливим кроком у розвитку наукоємних галузей економіки», – написав пізніше Шмиль у себе в телеграм.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що вдосконалено оподаткування резидентів «Дія.Сіті»: Зеленський підписав закон. Для ФОПів і юросіб на єдиному податку зміни набувають чинності з 1 січня 2025 року.