У Трампа хочуть відсторонитися від надання Україні гарантій безпеки, покладаючи цю місію на Європу

При цьому США продовжать надавати Україні допомогу, лише якщо буде укладена угода про доступ Штатів до українських корисних копалин

фото DR

Президент США Дональд Трамп збирається покласти край війні в Україні, але повоєнні гарантії безпеки для Києва має взяти на себе Європа.

Про це заявив радник американського президента з питань національної безпеки Майк Волтц в інтерв'ю NBC News.

«Ключовий принцип тут, що європейці повинні взяти на себе відповідальність за цей конфлікт у майбутньому», – сказав Волтц.

За його словами, Трамп готовий обговорювати продовження надання Україні американської допомоги.

Але Україна повинна буде оплатити ці витрати, зазначив він.

«Це буде партнерство з українцями щодо їхніх копалин, їхніх природних ресурсів, їхньої нафти та газу, а також щодо купівлі наших ресурсів», – пояснив Волтц.

Він повідомив, що найближчим часом американська делегація на чолі з віцепрезидентом Джей Ді Венсом прибуде до Європи, щоб обговорити шляхи закінчення війни.

Сам Трамп уже порушував це питання під час переговорів із головою КНР Сі Цзіньпіном, прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді та лідерами Близького Сходу, додав він.

«Всі готові допомогти президенту Трампу покласти край цій війні», – сказав Волтц.

Він також нагадав, що американський президент раніше пригрозив росії санкціями та митами, якщо москва не піде на угоду щодо України.

При цьому Волтц не підтвердив, що Трамп провів переговори з путіним, сказавши лише, що йде багато делікатних розмов.

До цього Трамп доручив Волтцу зайнятися організацією переговорів щодо України. Глава Білого дому запевняв, що має конкретний план врегулювання конфлікту, який можна швидко реалізувати. Також американський президент припускав, що США нададуть Україні гарантії безпеки під час укладання миру в обмін на доступ до рідкісноземельних мінералів і газу.

Очікується, що український президент Володимир Зеленський зустрінеться з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом на Мюнхенській безпековій конференції, яка відбудеться 14–16 лютого.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS