Стармер готовий відправити британських миротворців до України після мирної угоди

Європа і США мають продовжити допомогу Києву й економічний тиск на росію, наголосив прем'єр Британії

Фото: DR

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що він «готовий і хоче» направити британські війська в Україну для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди.

Про це йдеться в колонці прем'єра Британії для The Telegraph.

За його словами, потенційно «наражати британців на небезпеку – це величезна відповідальність», але Лондон має бути готовим у такий спосіб убезпечити саму Велику Британію й усю Європу. Міцний мир в Україні, який гарантує її суверенітет, необхідний для того, щоб утримати рф від майбутніх нападів, вважає глава уряду.

«Велика Британія готова відігравати провідну роль у прискоренні роботи над гарантіями безпеки для України. Це охоплює подальшу підтримку українських збройних сил, на яку Велика Британія вже виділила £3 млрд на рік, принаймні, до 2030 року. Але це також означає готовність і бажання зробити свій внесок у підтримання гарантій безпеки України, ввівши наші власні війська на територію країни, якщо це буде необхідно», – написав Стармер.

Він вважає, що Європа і США мають продовжити тісне співробітництво, зокрема у сфері військової допомоги Києву та економічного тиску на москву. Саміт європейських лідерів у Франції, запланований на сьогодні, на думку політика, визначить майбутню безпеку континенту.

«Я маю намір сказати в Парижі, що мир приходить через силу. Але правильним є і зворотне. Слабкість веде до війни», – дійшов висновку британський прем'єр.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що cуперечки навколо розміщення миротворчих сил в Україні «недоречні й передчасні». Про це в інтерв'ю виданню RND сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS