Європейські країни розглядають можливість розгорнути миротворчу місію в Україні з 25 чи 30 тисяч військовослужбовців.
Про це пише The Washington Post із посиланням на осіб, знайомих із ходом обговорення.
За даними газети, очікується, що миротворці не будуть розміщені вздовж лінії зіткнення, але будуть готові демонструвати силу, якщо російські війська спробують відновити війну. Військові можуть бути підтримані більшими силами за межами України, якщо їм знадобиться наростити сили та швидко рухатися.
Як повідомили джерела видання, найбільш розроблену стратегію підготувала Франція: Париж готовий відправити до 10 тисяч людей.
При цьому вирішальне значення в підготовці миротворчої місії має підтримка США, зазначає The Washington Post.
Ідея відправки військ в Україну викликала обурення, коли французький президент Емманюель Макрон вперше запропонував це минулого року.
Проте зараз перспектива розміщення військ в Україні набула популярності, оскільки європейці намагаються взяти участь у переговорах між командою Трампа та москвою, від яких залежатиме безпека континенту.
І хоча Вашингтон виключає можливість розміщення американських військ в Україні, європейські чиновники стверджують, що команда Трампа не відкидає перспективи підтримки європейських сил і запитує, яка підтримка США може знадобитися.
Як стало відомо, США розіслали до європейських столиць анкети про те, які сили й озброєння вони можуть надати для України.
Європейські потреби, зокрема, включають допомогу у сферах розвідки, а також потенційне повітряне прикриття або допомогу з ППО для захисту сил, повідомили четверо чиновників, поінформованих про обговорення.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у неділю вперше оголосив, що він готовий розгорнути британські війська в Україні в рамках угоди «якщо буде необхідно», і тиснути на інших європейських лідерів, щоб вони дали подібні обіцянки. Він сказав, що не легковажно поставився до рішення відправити британських військовослужбовців «у небезпечний регіон», але «будь-яка роль у гарантуванні безпеки України допомагає гарантувати безпеку нашого континенту».
Франція та Британія першими почали дискусії про відправку військ в Україну. Загалом же в них брали участь близько 12 країн, зокрема Польща, Нідерланди, Німеччина, країни Північної Європи та Балтії.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск напередодні екстреної зустрічі європейських лідерів у Парижі знову заявив, що його країна не відправлятиме миротворців до України. Він наголосив, що Варшава продовжуватиме підтримувати Україну іншими способами.