Лідери провідних країн Європи терміново зустрілися цього понеділка в Парижі – наступного дня після закінчення Мюнхенської конференції, щоб прийти до консенсусу в питанні того, як реагувати на переговори США і росії, які мають відбутися у вівторок, 18 лютого, у саудівській столиці Ер-Ріяд.
Під час зустрічі європейські лідери – передусім Німеччина, Польща та Іспанія – заявили про своє небажання спрямовувати миротворчі сили в Україну.
Газета Financial Times, посилаючись на трьох чиновників, які беруть участь у підготовці паризької зустрічі, пише, що Франція запропонувала обговорити питання про створення «сил забезпечення», які будуть розміщені за межами лінії бойового зіткнення, а не на ній.
Глава МЗС Іспанії Хосе Мануель Альбарес сказав, що «ніхто наразі не розглядає можливості відправки військ до України».
Варшава не готова направити війська в Україну, підтвердив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц, якого вже цієї неділі чекають парламентські вибори, зберіг свою давню обережність у питанні розгортання військ в Україні, заявивши, що дебати із цього питання передчасні, зазначає FT.
Альбарес додав, що за будь-якого обговорення питання про розміщення військ чи миротворців «необхідно розглянути, для якої місії це буде, хто має входити до складу місії, під яким прапором, з яким мандатом».
Бекграунд. Нагадаємо, Олаф Шольц за підсумками зустрічі лідерів у Парижі запевнив, що «нав’язаного продиктованого миру не буде». Він повторив, що «ще надто рано» обговорювати відправку миротворців в Україну, зазначивши, що «трохи роздратований» запитаннями про це.
Тим часом Washington Post написала, що країни ЄС розглядають відправку в Україну до 30 тисяч військових. Як повідомили джерела видання, розроблену стратегію підготувала Франція: Париж готовий відправити до 10 тисяч військових.