За результатами перевірок обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) інвалідність скасовано 281 посадовцю.
Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Серед них – 73 працівники Державної митної служби; 67 – Державної податкової служби; 50 – органів прокуратури.
Також за 232 справами прийняті нові рішення: 160 посадовцям змінено групу інвалідності та ще 72 змінено термін дії рішення. Ще 466 чиновників викликали на огляд.
Загалом, на сьогодні опрацьовано 1359 справ із 2636, що включені в перелік. Перелік був сформований на підставі інформації від правоохоронців та динамічно збільшується у міру надходження додаткових даних, зазначив Ляшко.
Нагадаємо, у грудні парламент схвалив ліквідацію МСЕК. Замість них із 1 січня 2025 року мали запрацювати експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини.
Напередодні була низка гучних затримань та звільнень, пов'язаних із корупцією у МСЕК. У жовтні 2024 року ДБР знайшло у керівниці Хмельницьким МСЕК Тетяни Крупи майже $6 млн вдома та ще $100 тис – у робочому кабінеті, а також підроблені медичні документи з іменами чоловіків з фіктивними діагнозами. Їй вручили підозру у незаконному збагаченні у справі про незаконне оформлення інвалідності чоловікам.
За інформацією журналістів саме через Крупу та її сина – начальника Пенсійного фонду області, півсотні прокурорів області мають інвалідність та відповідні виплати. Після оприлюднення цієї історії генпрокурор подав у відставку.
Організовану групу лікарів, які допомагали чоловікам призовного віку отримувати довідки про інвалідність виявили у Одесі. З цими довідками вони йшли до «підготовлених» членів МСЕК, які визнавали їх непридатними до служби.
На хабарництві затримали посадовиць комісії. Одна з них вимагала гроші у пораненого захисника за пожиттєве встановлення йому другої групи інвалідності.