Трамп пояснив, чому не хоче залучати Україну до переговорів: «У них було три роки, щоб домовитися»

Він заявив, що Україна «ніколи не повинна була починати цю війну»

фото DR

Президент США Дональд Трамп після переговорів російської та української делегацій в Ер-Ріяді обрушився з критикою на Україну та заявив, що розчарований реакцією Києва через незапрошення до участі в переговорах.

Про це він сказав під час пресконференції, яку транслювало «Суспільне».

«Я чув, що вони (українці) засмучені тим, що вони не мають місця за столом переговорів, але вони мали місце протягом трьох років і задовго до цього», – сказав він, відповідаючи на запитання кореспондента ВВС у своїй резиденції у Флориді.

Він заявив, що Україна «ніколи не повинна була починати цю війну».

«Це можна було залагодити дуже легко. Ну, ви були там три роки. Вам слід було закінчити це три роки тому. Ви не повинні були цього починати. Ви могли укласти угоду. Я міг би укласти угоду для України, яка дала б їм майже всю землю, все, майже всю землю. І ніхто б не загинув», – сказав Трамп.

Володимир Зеленський напередодні заявив, що російсько-американська зустріч у Ер-Ріяді стала для Києва несподіванкою. Він вкотре повторив, що рішення про припинення війни не може ухвалюватися без України.

Як повідомляло агентство Bloomberg із посиланням на джерела, спадкоємець принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман хотів, щоб Зеленський був на переговорах, але Вашингтон і москва наполягали на зустрічі без участі України.

Українська влада наголошувала, що будь-які рішення щодо війни в Україні не можуть ухвалюватися без участі України.

Бекграунд. 18 лютого у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбулися перші переговори між США та росією від початку повномасштабного вторгнення. Вони тривали 4,5 години.

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати та рф погодили чотири принципи за підсумками переговорів. За його словами, ці принципи передбачають:

Крім іншого, Трамп на пресконференції заявив, що в Зеленського рейтинг – 4%, і вимагає виборів, «якщо Україна хоче місце за столом переговорів».

Він сказав, що вимога провести президентські вибори в Україні – це не «російське бажання».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS