путін назвав атаку українських БПЛА по нафтовій станції Кропоткінская ударом по інтересах США

За його словами, станцію не прикривали ППО, бо це міжнародний об'єкт, і росіяни не думали, що він буде об’єктом для нападу

ілюстративне зображення

путін прокоментував недавній удар українських безпілотників по проміжній нафтоперекачувальній станції Кропоткінская Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) у Краснодарському краї.

За його словами, станцію не прикривали засоби протиповітряної оборони (ППО), оскільки це міжнародний об'єкт.

«На цьому об'єкті не було і досі немає засобів ППО, російських засобів протиповітряної оборони. Зрозуміло, чому, тому що ми виходили з того, що це не може бути об'єктом для нападу. Це ж, строго кажучи, не російський об'єкт, це об'єкт міжнародної енергетичної інфраструктури», – заявив він, відповідаючи на запитання журналістів під час візиту на завод із випуску дронів у Санкт-Петербурзі, пише The Moscow Times.

За словами путіна, рф отримує всього «п'ять копійок» за транзит по КТК, а нафта, що йде по ньому, належить американським і європейським компаніям.

путін також заявив, що удар по КТК може спровокувати стрибок цін на енергоносії на світових ринках. Він додав, що приліт дрону нібито було скоординовано з європейськими союзниками України, наголосивши, що такі атаки «неможливі» без космічної розвідки.

Через півтори години після заяв путіна прокремлівський телеграм-канал Mash повідомив, що в Казахстані поряд з одним із об'єктів КТК було знайдено українського дрона-розвідника.

«Попередньо, БПЛА Crecerelle французької компанії Sagem координував атаку камікадзе», – стверджує канал.

Нафтоперекачувальна станція КТК на Кубані була атакована у понеділок, 17 лютого, під час масованого нальоту українських дронів на регіони росії. Внаслідок удару, як повідомили РБК у консорціумі, станцію вивели з експлуатації.

«Прокачування нафти системою КТК йде на знижених режимах, минаючи пошкоджену станцію», – додали в прес-службі КТК.

За інформацією видання, 24% консорціуму належать «Транснефти», 19% – казахському «КазМунайГазу», решта – КТК (Kazakhstan Pipeline Ventures LLC  – 1,75%, Chevron Caspian Pipeline Consortium Company  – 15%, LUKARCO B.V. –  12,5%, Mobil Caspian Pipeline Company  – 7,5%, Rosneft-Shell Caspian Ventures Limited  – 7,5%, BG Overseas Holdings Limited  – 2%, Eni International N.A. N.V. S. a r.l. –  2% и Oryx Caspian Pipeline LLC  – 1,75%).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS