Коломойський програв: суд підтвердив неможливість повернення ПриватБанку

Наголошується, що постанова Верховного Суду є «остаточною та оскарженню не підлягає»

Фото: ілюстративне

Верховний Суд підтвердив неможливість повернення державного ПриватБанку колишнім власникам.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Верховний Суд 26 лютого 2025 року залишив без задоволення касаційну скаргу колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського та залишив в силі рішення суду апеляційної інстанції, яким було закрито провадження у справі про оскарження рішень органів державної влади про виведення ПриватБанку з ринку за участю держави», – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Як нагадали в НБУ, Шостий апеляційний адміністративний суд 15 листопада 2023 року скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року, яким було задоволено позов Ігоря Коломойського до Національного банку, Кабміну, ФГФО, НКЦПФР, яким було визнано протиправними й скасовано рішення органів державної влади про виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави, а провадження у справі закрив.

«Наголошую, що рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави приймалося відповідно до норм чинного законодавства, було підтримане РНБО та урядом з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян», – заявив голова Національного банку Андрій Пишний.

Нагадаємо: Окружний адмінсуд м. Києва 18 квітня 2019 року скасував рішення уряду про націоналізацію ПриватБанку за позовом Ігоря Коломойського, не врахувавши потребу в його докапіталізації. Нацбанк оскаржив це рішення.

Шостий апеляційний суд у 2021 році зупинив розгляд справи, але Верховний Суд у 2022-му скасував цю ухвалу. У листопаді 2023 року апеляційний суд остаточно закрив провадження.

Довідково.

18 грудня 2016 року Національний банк визнав ПриватБанк неплатоспроможним і звернувся до уряду щодо його націоналізації через нестачу капіталу, підтверджену незалежним аудитом. Акціонери не виконали зобов’язань із фінансового оздоровлення. Того ж дня Кабмін ухвалив рішення про входження держави до капіталу банку, що допомогло уникнути системних ризиків і зберегти фінансову стабільність. Держава здійснила докапіталізацію на понад 155 млрд грн.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що суд доручив перевірити причетність екскерівництва Нацбанку та ФГВФО до схем Коломойського у ПриватБанку. Оцінці підлягають дії керівництва НБУ, яке контролювало діяльністю комерційних банків, та ФГВФО, який регулював процеси націоналізації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS