Рубіо: США налагоджують відносини з росією, щоб не дати їй зблизитися з Китаєм

При цьому в китайському МЗС наголосили, що «спроба США посіяти розбрат між Китаєм та росією приречена на провал»

фото DR

Ситуація, в якій росія залежить від Китаю, створює проблеми для США, зокрема у сфері ядерної безпеки. Тому Вашингтон намагається налагодити стосунки з москвою.

Про це заявив держсекретар Марко Рубіо, слова якого наводить Bloomberg.

Рубіо виклав погляд нової адміністрації США на відносини між росією та Китаєм. За його словами, Вашингтон хоче зробити їх менш тісними, але при цьому не спровокувати розкол між сусідами, які мають ядерну зброю.

«Я не знаю, чи вдасться нам колись повністю відокремити їх (росіян) від китайців, – сказав держсекретар консервативному виданню Breitbart News. – Я також не думаю, що якщо Китай і росія тримають один одного в обіймах, це добре для глобальної стабільності, тому що обидві країни є ядерними державами».

Більш тісні зв'язки між Китаєм і росією створять проблеми для Вашингтона, якщо москва стане «постійним молодшим партнером» Пекіна, тому що тоді дві ядерні держави будуть протистояти США, пояснив Рубіо.

«Ми можемо опинитися в ситуації, коли, незалежно від того, хоче росія покращити відносини з США чи ні, вони не зможуть цього зробити, тому що стали повністю залежними від китайців, тому що ми їх відрізали. Для нас краще мати відносини з росією».

Несподіване зближення Трампа з росією породило принаймні серед китайських аналітиків побоювання, що Вашингтон взяв на озброєння стратегію «Ніксон навпаки», сказав Financial Times Джа Ян Чон, доцент політології в Національному університеті Сінгапуру.

Мається на увазі рішення президента США Річарда Ніксона на початку 1970-х років відновити відносини з КНР, щоб чинити тиск на їхнього спільного суперника – Радянський Союз. Цього разу ідея полягає в тому, щоб послабити сам Китай, відірвавши від нього росію.

Томас Грем, колишній старший директор з Росії в Раді національної безпеки США, вважає, що адміністрація Трампа навряд чи зможе підірвати довгострокові наміри москви щодо зміцнення партнерства з Пекіном:

«Сі Цзіньпін і путін постійно розмовляють. Вони найкращі друзі. Уявлення про те, що ми можемо віддати росіянам Україну і все, що вони хочуть у Європі, а тоді скажуть: «Ми подумали і вирішили, що нам дуже не подобаються китайці, і ми збираємося розірвати зв'язки з ними», – це просто помилка», – зазначив він.

Офіційний представник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь заявив у четвер, що жодна третя сторона не вплине на відносини між Пекіном та москвою.

«Спроба США посіяти розбрат між Китаєм та росією приречена на провал, – сказав він на прес-конференції. – І у Китаю, і в росії є довгострокові стратегії розвитку та зовнішня політика. Незалежно від того, як змінюється міжнародна обстановка, наші відносини розвиватимуться у власному темпі».

Бекграунд. Нагадаємо, китайський міністр МЗС Ван І заявив, що Китай підтримує домовленості США та рф щодо завершення війни в Україні. Він додав, що Китай готовий відігравати «конструктивну роль» у мирних переговорах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS