Нафта подешевшала 28 лютого, прямуючи до свого першого місячного падіння з листопада. На думку аналітиків Reuters, невизначеність щодо глобального економічного зростання та попиту на паливо через тарифні погрози Вашингтона й подальші ознаки економічного спаду в США переважили занепокоєння щодо пропозиції.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Травневі ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 31 цент, або 0,4% – до $73,26 за барель, тоді як ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate були на рівні $70,04 за барель, що менше на 31 цент, або 0,4%. Ціни на Brent торгувалися на рівні $73,69, що на 35 центів менше, або на 0,5%.
За словами ринкового аналітика IG Тоні Сикамора, довгий список факторів, включно з побоюваннями щодо економічного уповільнення в США, запровадженням тарифів, планами ОПЕК+ збільшити пропозицію в квітні та надіями на мир в Україні, стримують ризиковий апетит інвесторів і знижують ціни.
Ціни на нафту, за даними агентства, зросли більш ніж на 2% у четвер, оскільки занепокоєння щодо пропозиції знову виникли після відкликання Трампом ліцензії, наданої американській нафтовій компанії Chevron (CVX.N) на діяльність у Венесуелі.
Анулювання ліцензії може призвести до переговорів про нову угоду між американським виробником і державною компанією PDVSA щодо експорту сирої нафти не в США.
У агентстві зазначили, що ОПЕК+ обговорює, чи реалізувати заплановане збільшення видобутку нафти у квітні, чи заморозити його, оскільки її членам важко зрозуміти картину глобальних постачань через нові санкції США щодо Венесуели, Ірану та росії.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що вартість нафти зросла на тлі заборони Трампа для Chevron на видобуток у Венесуелі. Ф'ючерси на нафту Brent подорожчали на 0,33%, на американську нафту West Texas Intermediate – на 0,26%.