У ніч проти 3 березня Американська академія кіномистецтва оголосила переможця 97-ї премії «Оскар». Ним стала стрічка «Анора» режисера Шона Бейкера про роман стриптизерки та сина російського олігарха.
Про це стало відомо з трансляції церемонії.
За звання найкращого фільму року також змагалися:
-
«Бруталіст» Бреді Корбета;
-
«Боб Ділан: Цілковитий незнайомець» Джеймса Менголда;
-
«Конклав» Едварда Бергера;
-
«Дюна: Частина 2» Дені Вільнева;
-
«Емілія Перес» Жака Одіара;
-
«Я все ще тут» (I’m Still Here) Кейсі Аффлека;
-
«Нікелеві хлопці» Рамелля Росса;
-
«Субстанція» Коралі Фаржі;
-
«Wicked: Чародійка» Джона Чу.
Серед номінантів у категорії «Найкращий документальний фільм» була представлена американсько-українсько-австралійська стрічка «Порцелянова війна» режисерів Слави Леонтьєва та Брендана Белломи про життя харківських митців на початку російського повномасштабного вторгнення в Україну. Однак приз дістався палестино-ізраїльському фільму «Немає іншої землі».
Переможці в інших категоріях:
-
найкращий актор – Едріен Броді за роль у фільмі «Бруталіст», а найкраща акторка – Майкі Медісон за роль у фільмі «Анора»;
-
найкращий актор другого плану – Кірен Калкін у фільмі «Справжній біль», найкраща акторка другого плану – Зої Салдана в «Емілія Перес»;
-
найкращий режисер – Шон Бейкер («Анора»);
-
найкращий короткометражний фільм – «Я не робот» Вікторії Вармердам;
-
найкраща операторська робота – Лоу Кроулі («Бруталіст»);
-
найкращий іноземний фільм – «Я досі тут» Волтера Саллеса;
-
найкращий короткометражний документальний фільм – «Єдина дівчина в оркестрі» Моллі О'Браєн;
-
найкращий оригінальний сценарій – Шон Бейкер («Анора»), найкращий адаптований сценарій – Пітер Страуган («Конклав»);
-
найкращий мультфільм – «Потік. Останній кіт на Землі» Гінтса Зілбалодіса;
-
найкращий короткометражний мультфільм – «У тіні кипариса» Хоссейн Молаємі та Ширин Сохані;
-
найкраща оригінальна пісня – El Mal, «Емілія Перес»;
-
найкраща музика до фільму – Деніел Бламберг («Бруталіст»);
-
найкращий грим і зачіски – команда фільму «Субстанція»;
-
найкращі костюми – Пол Тейзевелл за фільм «Wicked: Чародійка»;
-
найкращий художник-постановник – команда фільму «Wicked: Чародійка»;
-
найкращий монтаж – Шон Бейкер за фільм «Анора»;
-
найкращий звук – команда фільму «Дюна: Частина 2»;
-
найкращі візуальні ефекти – команда фільму «Дюна: Частина 2».
Найбільше номінацій цьогоріч одержала стрічка «Емілія Перес» – вона представлена у 13 номінаціях. Натомість стрічка про росіян «Анора» отримала найбільше нагород – фільм переміг у 5 категоріях.
Довідково. Премію «Оскар» заснувала Академія кінематографічних мистецтв і наук 1927 року. Відтоді організація провела 97 церемоній нагородження фільмів. Від здобуття незалежності Україна неодноразово подавала стрічки на кінопремію, однак більшість із них не потрапили в номінанти.
У 2024 році Україна здобула свій перший «Оскар» – нагороду одержав документальний фільм «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова про російську облогу міста на початку повномасштабного вторгнення рф.
Бекграунд. Раніше Mind розповідав про переможців «Золотого глобусу – 2025». Докладніше про премію читайте за посиланням.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі
Mind.ua та стрічці
Google NEWS