Останні результати опитування німецького видання ZDF свідчать про те, що 48% опитаних німців виступають за те, щоб Європа надала більше військової допомоги Україні.
Ще 27% вважають, що допомога повинна залишатися на тому ж рівні, як і раніше.
Лише 21% виступають за скорочення військової допомоги Києву.
Для порівняння: у жовтні 2024 року 31% опитаних висловлювалися за скорочення військової допомоги Україні, тоді як лише 38% виступали за збільшення військової допомоги.
При цьому на заході Німеччини лише 17% респондентів виступають за скорочення цієї допомоги, а на Сході – 41%.
Опитування також цікавилося в німців їхнім ставленням до того, що зараз США ведуть переговори з росією про припинення війни в Україні.
Лише чверть (25%) респондентів припускають, що європейські держави також будуть залучені до цих переговорів.
72% не вірять у це.
Лідери партій ХДС, ХСС і СДПН цього тижня також оголосили про значне збільшення витрат на німецькі збройні сили.
Приблизно три чверті респондентів (76%) виступають за збільшення фінансових ресурсів для збройних сил і оборони, навіть якщо це вимагає додаткових боргів.
22% виступають проти збільшення грошей для Бундесверу.
Під враженням від зміни політики США щодо України та Європи 40% німців вважають, що нинішнє партнерство між Європою та США припиниться. Більшість у 55% все ще вірить, що цього не буде.
74% не вірять, що Сполучені Штати все ще надійні в питанні гарантій безпеки для Європи, лише 22% припускають, що гарантії безпеки існуватимуть і надалі.
Половина (50%) опитаних позитивно ставляться до створення власної європейської військової організації, подібної до НАТО .
Навпаки, 42% вважають, що для захисту Європи потрібно використовувати НАТО і надалі.
Проте існує чітка підтримка спільних європейських збройних сил, навіть серед прихильників усіх партій – 84% вважають, що було б гарною ідеєю мати такі європейські збройні сили, лише 12% не згодні.
72% німців непокояться, що війна в Україні пошириться на інші країни Європи.
27% респондентів не поділяють цього занепокоєння.
Також для порівняння наводимо дані із США стосовно підтримки військової допомоги Україні. Щоправда, це думка американців ще до суперечки в Овальному кабінеті між Трампом і Зеленським і до того, як після цього в американських медіа була розгорнута кампанія дискредитації України та її президента.
37% американців виступили за збільшення допомоги для України.
28% стверджують, що розмір американської допомоги приблизно правильний.
33% хочуть, щоб допомогу Україні було зменшено.
Опитування проводила організація Marist Poll 24-26 лютого.
Бекграунд. Також ми провели фактчекінг і з’ясували, що Німеччина не має наміру припиняти військову допомогу Україні. Поточний бюджет Німеччини на допомогу Україні на 2025 рік становить 4 млрд євро, вони вже повністю законтрактовані.