Держсекретар США Марко Рубіо і мільярдер Ілон Маск, який нині керує Департаментом ефективності уряду (DOGE) сильно посварилися під час зустрічі в Білому домі.
Про це писала The New York Times, посилаючись на обізнане джерело.
Інцидент стався під час засідання, присвяченого реорганізації кабінету міністрів та скороченню державних видатків.
За словами джерел, Маск обрушився на Рубіо з безперервним потоком звинувачень.
«Ви нікого не звільнили», – стверджував мільярдер і в'їдливо додав, що, можливо, єдина людина, яку Рубіо справді звільнив, була співробітником департаменту Маска.
Газета пише, що Рубіо вже кілька тижнів «не тямив себе від злості» на Маска, який фактично домігся закриття цілого агентства, яке перебуває під контролем держсекретаря – USAID (Агентство США з міжнародного розвитку).
Тепер у Рубіо з'явилася можливість «вихлюпнути свої образи»: він звинуватив Маска у спотворенні фактів і нагадав про 1500 чиновників Держдепартаменту, які «достроково вийшли на пенсію».
Кульмінацією стала його саркастична пропозиція повернути цих людей, щоб Маск міг їх знову звільнити, але цього разу влаштувати з цього «шоу».
Потім Рубіо докладно виклав план реорганізації Держдепу.
Загалом засідання виявило напруженість, пов'язану з кадровими чистками, усередині команди Трампа, пише видання.
Весь цей діалог проходив на очах у Трампа, який спостерігав за тим, що відбувається, відкинувшись на спинку стільця, схрестивши на грудях руки, пише NYT. Коли конфлікт затягнувся, Трамп нарешті втрутився, ставши на захист Рубіо. Він заявив, що держсекретар робить «відмінну роботу», наголосивши на його зайнятості: часті роз'їзди та активні виступи у ЗМІ, а також необхідність керувати зовнішньополітичним відомством.
Подальші реформи мають проводитися «скальпелем, а не сокирою», закликав Трамп, натякаючи на відмову від радикальних дій Маска.
Пізніше Трамп у коментарі CNN спростував інформацію про конфлікт: «Ілон чудово ладнає з Марком, і вони обоє чудово справляються».
«Жодної суперечки не було, я був там», – заявив Трамп журналістам.
Це перша серйозна ознака того, що президент готовий обмежити вплив Маска, чиї дії вже стали предметом кількох судових розглядів та викликали невдоволення серед республіканців, зазначає видання. При цьому, за інформацією NYT, деякі конгресмени прямо скаржилися на Маска голові Білого дому.