Китайський міністр МЗС: Трамп повертає у світовий порядок «закон джунглів»

Ван І наголосив, що якщо всі держави покладатимуться тільки на силу та егоїзм, першими постраждають слабші країни, що поставить під загрозу міжнародний порядок

фото DR

Якби кожна країна ставила тільки себе на перше місце, то у світовий порядок повернувся б «закон джунглів». Про це заявив у п’ятницю міністр закордонних справ Китаю Ван І, відповідаючи на запитання кореспондента CNN про політику президента США Дональда Трампа «Америка передусім».

«У світі понад 190 країн», – сказав китайський дипломат під час прес-конференції в Пекіні, додавши, що якщо всі держави покладатимуться тільки на силу та егоїзм, першими постраждають слабші країни. Це, на його думку, поставить під загрозу міжнародний порядок.

«Якби всі наголошували на «моя країна передусім» і були б одержимі позицією сили, у світі знову запанував би закон джунглів, менші та слабші країни першими б упали, а міжнародні норми та порядок зазнали б суттєвого удару», – додав він.

Заяву було зроблено на тлі політичної ситуації, коли США під керівництвом Трампа активно змінюють свою зовнішню політику. Пекін, навпаки, прагне представити себе як стабільного партнера і захисника міжнародних норм.

«Велика країна повинна дотримуватися міжнародних зобов'язань і не ставити егоїстичні інтереси вище за принципи», – заявив Ван, додавши, що Китай рішуче виступає проти політики сили і гегемонії.

Ван І також різко прокоментував дії Трампа щодо підвищення вдвічі мит на китайський імпорт на початку цього тижня, наголосивши, що жодна країна не може одночасно пригнічувати Китай і підтримувати з ним добрі відносини. За його словами, такий підхід не сприяє зміцненню довіри між країнами і лише погіршує двосторонні відносини.

«Жодна країна не повинна фантазувати, що вона може пригнічувати Китай, з одного боку, і розвивати хороші відносини з Китаєм, з іншого».

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що у Китаї розкритикували переговори США та рф щодо України – спецпредставник Китаю з європейських справ переконаний, що без участі України та європейських країн переговори неможливі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS