Російська прокуратура судиться зі школами, щоб вони вішали карти, на яких чотири області України вказані російськими

Щонайменше 57 шкіл через суди вже зобов’язали це зробити

Російські прокурори у 2023–2024 роках вимагали через суд від щонайменше 57 шкіл у семи регіонах закупити географічні карти, на яких анексований Крим та чотири частково окуповані області України позначені як російські території.

Опубліковані рішення судів проаналізувало видання «Верстка».

Позови до шкіл прокурори в різних регіонах росії аргументують тим, що карти без окупованих територій України суперечать Конституції та федеральному закону «Про основні гарантії прав дитини». На думку прокурорів, такі карти «формують у неповнолітніх учнів недостовірні знання про кордон і територіальну цілісність рф».

У деяких справах відповідачами було відразу кілька шкіл. Прокуратура вимагала, щоб на шкільних картах Крим, а також Херсонська, Запорізька, Донецька та Луганська області України були вказані як російські території.

Подібні позови були виявлені в семи регіонах – Ярославській, Кіровській, Новгородській, Ленінградській областях, Алтайському краї, республіках Удмуртія та Кабардино-Балкарія.

Перед поданням позову від шкіл вимагали купити карти, але навчальні заклади посилалися на те, що вони не мають грошей, і щоб купити нові карти, їм потрібно подати заявку на фінансування, пише «Верстка».

У двох випадках прокурори відмовилися від позовів після того, як школи повісили в кабінетах географії «правильні» карти. Решту справ прокуратура виграла, і тепер школи повинні знайти гроші на нові карти, щоб уникнути штрафів.

Документ про анексію чотирьох окупованих територій України у Кремлі підписали у вересні 2022 року. До складу росії «включили» так звані «днр/лнр» й окуповані території Херсонської та Запорізької областей.

росія не повністю контролює ці області. У кремлі не змогли тоді відповісти на запитання, у яких межах планують анексувати українські території.

У 2023 році Госдума запровадила адміністративну відповідальність за розповсюдження географічних карт, які «оспорюють» анексію регіонів України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS