У понеділок, 24 березня, ціни на нафту знизилися, оскільки інвестори оцінили перспективи припинення вогню між росією та Україною, що може призвести до збільшення постачання російської нафти на світові ринки.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 25 центів, або 0,4%, до $71,91 за барель. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) втратила 20 центів, або 0,3%, і коштувала $68,08 за барель.
За даними аналітиків, обидва основні нафтові індекси зросли в ціні в п’ятницю, закривши другий тиждень поспіль із позитивним результатом. Це сталося після запровадження нових санкцій США проти Ірану та оприлюднення плану ОПЕК+ стосовно видобутку, що сприяло очікуванням дефіциту пропозиції.
Американська делегація в понеділок зустрінеться з російськими чиновниками, аби обговорити можливість припинення вогню в Чорному морі та ширше припинення бойових дій в Україні. Напередодні вона провела перемови з українськими дипломатами.
«Очікування прогресу в мирних переговорах між росією та Україною, а також можливе послаблення санкцій США щодо російської нафти тиснуть на ціни», – зазначив аналітик Fujitomi Securities Тошітака Тадзава.
Він додав, що інвестори утримуються від великих угод, оскільки аналізують майбутню політику ОПЕК+ щодо видобутку після квітня.
У агентстві розповіли, що ОПЕК+ у четвер, 20 березня, оприлюднила новий графік скорочення видобутку для семи країн-членів. Це має компенсувати перевищення ними встановлених квот і перевищить заплановане на наступний місяць збільшення видобутку.
«Переговори щодо припинення вогню між Україною та росією підвищують імовірність збільшення російського експорту в разі врегулювання конфлікту. Водночас намір ОПЕК+ наростити видобуток уже у квітні означає додаткове збільшення пропозиції, яке може бути складно поглинути через фактори попиту», – прокоментував аналітик IG Єп Джун Ронг.
За даними Reuters, ОПЕК+ скорочує видобуток на 5,85 млн барелів на день (близько 5,7% світової пропозиції), реалізуючи узгоджену політику з 2022 року для підтримки ринку.
3 березня організація підтвердила, що з квітня вісім її членів щомісяця збільшуватимуть видобуток на 138 000 барелів на день, посилаючись на поліпшення ринкових умов.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Ірак планує збільшити видобуток нафти. До 2029 року потужності виробництва можуть зрости в півтора раза.