Американські сенатори від обох партій вимагають в адміністрації Трампа конфіскувати $300 млрд російських активів

Вони вважають, що Вашингтон може переконати Євросоюз, G7 та інших союзників передати російські активи Києву

Сенатор Річард Блюменталь
фото DR

Група американських сенаторів, як республіканців, так і демократів, закликала адміністрацію президента Дональда Трампа передати Україні конфісковані російські активи на суму понад $300 млрд, а не використовувати лише відсотки із цих активів для підтримки Києва. Також вони вимагають переконати європейських союзників піти на цей крок.

Про це повідомляє Reuters 24 березня.

У зверненні до держсекретаря Марко Рубіо, яке опинилося в розпорядженні Reuters, сенатори цікавляться, які фінансові інструменти адміністрація готова використати для посилення тиску на москву.

Зокрема, вони запитують, чи розглядає Білий дім можливість використання російських активів, що перебувають у розпорядженні США та ЄС, як спосіб впливу на росію на переговорах про мир.

Також сенатори цікавляться, чи буде розроблено план, яким Вашингтон може переконати Євросоюз, G7 та інших союзників передати російські активи Києву.

Крім того, вони хочуть знати, чи готова адміністрація Трампа схвалити використання цих коштів на закупівлю Україною обладнання для оборонних потреб.

Під листом підписалися республіканці Тодд Янг і Ліндсі Грем та демократи Річард Блюменталь і Тім Кейн.

Ідея конфіскації російських активів для відновлення України обговорюється в Конгресі США вже кілька років. Конгресмени вважають, що цей крок допоможе уникнути додаткових витрат для американських платників податків й одночасно посилить тиск на кремль, щоб підштовхнути його до мирної угоди.

У грудні 2024 року на саміті ЄС було вирішено, що заморожені російські активи залишаться недоступними доти, доки москва не погодиться виплатити Україні репарації.

За даними Reuters, у кремлі допускають можливість передачі цих коштів на відновлення зруйнованої інфраструктури, але за умови, що $200 млрд із цієї суми будуть направлені на окуповані росією

Незважаючи на тривалі обговорення, ідея конфіскації російських активів так і не мала одностайної підтримки. Проти цього раніше виступили Німеччина, Франція та Європейський центробанк, які вказали на можливі ризики для стабільності євро як світової валюти.

Восени 2024 року Вашингтон і Брюссель погодили альтернативний механізм: Україні виділять кредит на $50 млрд, джерелом для погашення якого стануть відсотки від російських активів. За оцінками, щорічний прибуток від заморожених коштів становить 3–5 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS