Розвідка США стверджує, що краху на фронті для України не передбачається, тому умови для капітуляції відсутні

При цьому в звіті розвідспільноти йдеться про збереження ризику ядерної війни в Україні

Очільник ЦРУ Джон Реткліфф

Представники військової розвідки США вважають, що і росія, і Україна до кінця року зберігатимуть здатність вести бойові дії, і ні прориву фронту, ні його обвалу не відбудеться.

Про це йшлося в обговоренні профільного комітету американського сенату, який заслухав керівників розвідувальної спільноти (ЦРУ, АНБ, ФБР і РУМВ), передає Bloomberg.

Директор ЦРУ Джон Реткліфф і директор РУМВ генерал-лейтенант Джефрі Круз вважають, що росія має більші можливості та ресурси для ведення війни й може воювати довше, проте наступного року обидві сторони відчуватимуть значні труднощі – і щодо військового виробництва, і щодо поповнення армії.

Реткліфф при цьому заявив, що жодного краху на фронті не передбачається, а українську здатність до опору та українську армію роками недооцінювали, тож українці продовжать боротьбу, якщо їх не влаштує результат переговорів про мир.

Сенатор-республіканець від Канзасу Джеральд Моран уточнив, а що буде, якщо дозволити росії досягти всіх своїх цілей на полі бою і в переговорах?

Глава ЦРУ на це відповів, що цього не станеться, бо Трамп над цим працює.

Отже, розвідувальна спільнота впевнена, що умов для військової капітуляції України зараз немає й до кінця року не передбачається.

При цьому путін не відмовився від ідеї використання ядерної зброї проти України, йдеться в доповіді розвідки.

«Нездатність кремля здобути швидку й рішучу перемогу на полі бою в поєднанні з українськими ударами по території росії продовжує викликати побоювання, що путін може застосувати ядерну зброю», – цитує Bloomberg текст доповіді.

Розвідка зазначає, що зараз ані росія, ані Україна не поспішають завершувати війну, оскільки вважають, що її затягування обернеться меншими ризиками, ніж «незадовільне врегулювання».

путіну «дозволяють виявляти певне стратегічне терпіння позитивні тенденції на полі бою», а для президента України Володимира Зеленського поступка територій чи згода на нейтралітет без істотних гарантій безпеки від Заходу загрожує реакцією всередині країни та порушенням миру в майбутньому.

Проте обидва президенти розуміють ризики затяжної війни, вважає американська розвідка. Для путіна це може призвести до падіння російської економіки та «небажаної ескалації у відносинах із Заходом», тоді як Зеленський залежить від іноземної військової допомоги, майбутнє якої невизначене, йдеться в доповіді.

Нагадаємо: восени 2024 року, після того як США дозволили Україні бити далекобійними ракетами по росії, путін оновив ядерну доктрину. Тепер росія може застосувати ядерну зброю, якщо її атакують безпілотники та звичайні крилаті ракети.

Крім того, документ свідчить, що москва розглядатиме непряму участь ядерних держав у конфлікті як їхній «напад» і розумітиме під «агресією» створення загрози як суверенітету, так і територіальній цілісності, причому не лише росії, а й білорусі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS