«Коаліція охочих» партнерів уже працює – як у політичному, так і у військовому плані, сказав президент України Володимир Зеленський під час зустрічі європейських лідерів у Франції на саміті щодо підтримки України.
«Я вдячний Франції, Великій Британії та всім причетним за щире прагнення допомогти нам у розбудові довготривалої безпеки», – сказав Зеленський.
Водночас президент України наголосив, що ще варто дати відповіді на «дуже конкретні питання».
«І зараз, під час цієї зустрічі, у процесі майбутніх військових переговорів і в усіх наших обговореннях тут, у Європі, і з іншими партнерами, зокрема зі США, ми маємо відповісти на деякі дуже конкретні запитання: Які країни буде залучено на землі, у небі та на морі в Україні? Де саме ці сили буде розміщено? Якою буде чисельність і структура цих сил? Якими будуть їхні процедури реагування у разі виникнення загрози? І коли наша коаліція фактично розгорне сили в Україні – коли почнеться перемир’я чи коли війна повністю закінчиться й буде досягнуто врегулювання?» – сказав Зеленський.
Він запросив групу представників прибути в Україну для розроблення одного чіткого плану.
«Нам потрібен один чіткий план – план, на який ми всі погодимось і який почнемо втілювати в життя на основі тих варіантів і напрацювань, які вже було обговорено з вами й доступні вам. Ми хочемо запросити в Україну невелику групу ваших представників, щоб разом розробити цей план», – сказав Зеленський.
Як повідомлялось, у Парижі закінчилась зустріч лідерів щодо підтримки України. У ній взяли участь представники 31 країни, а також президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та генеральний секретар НАТО Марк Рютте.
Бекграунд. Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон зі свого боку заявив, що було вирішено доручити главам МЗС країн коаліції протягом трьох тижнів підготувати пропозиції щодо того, як можна контролювати припинення вогню в Україні.
Також Макрон заявив, що в Україну буде направлено франко-британську делегацію військових для роботи із ЗСУ.
Французький лідер повідомив, що кілька країн планують надати Україні «сили стримування» для розгортання у стратегічно важливих районах. За його словами, ця ідея була висунута британцями та французами на прохання України.