Естонія вийде з Оттавської конвенції, щоб замінувати кордон з росією в разі потреби

Війна в Україні знизила наступальну потужність росії, але вона зможе відновити її протягом двох-трьох років, вважає Таллінн

фото з соцмереж

Естонія розмістить міни на кордоні з росією у разі війни, заявив представник інженерних військ Сил оборони країни Айнар Афанасьєв. Для цього республіка вийде з Оттавської конвенції, яка забороняє таке озброєння.

Джерело. Про це передає ERR.

«У кризовий час обов'язково будуть використані вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачені заходи щодо руйнування мостів та трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються», – сказав Афанасьєв.

Будівництво лінії оборони Естонія розпочне вже цього року. Перший опорний пункт із 14 бункерів на північно-східному кордоні з росією з'явиться до осені, ще чотири укриття встановлять на південно-східних рубежах.

Захисні споруди призначені для витримування влучання 152-мм снаряда. Афанасьєв уточнив, що відповідні випробування пройшли два бункери, до початку літа влада вибере один з них.

Загалом на лінії оборони буде 600 укриттів, причому їх розмістять не лише на державній, а й на приватній землі.

За словами Афанасьєва, під час встановлення буде враховуватися досвід війни в Україні, де «використовуються спеціальні сітки та інші засоби проти безпілотників, щоб дрон не міг прямо влучити в бункер».

Крім цього, на кордоні з росією збудують протитанкові загородження та обладнають вогневі позиції.

«росія є і буде найбільшою загрозою безпеці Естонії. Війна в Україні знизила її наступальну потужність, але, за різними оцінками, вона зможе відновити її протягом двох-трьох років. Ми маємо бути готові і зробити ціну нападу на Естонію якомога вищою», – заявляв раніше радник віце-канцлера Міноборони Кайдо Тійтус.

Міни на кордоні з росією мають намір встановити також Литва, Латвія, Фінляндія та Польща. Варшава має намір зробити це і на кордоні Білоруссю.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні президент Фінляндії Александр Стубб оголосив, що Фінляндія виходить із конвенції про заборону протипіхотних мін.  Крім того, до 2029 року країна збільшить витрати на оборону до 3% ВВП.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS