ЄС не має плану щодо українських біженців у разі перемир’я у війні – Euractiv

Припинення вогню може змінити сценарій за одну ніч, і країни будуть змушені вирішувати, чи згортати захист, чи наполягати на інтеграції, чи підштовхувати біженців до повернення додому

Фото: Getty Images

Українські біженці на території Європейського Союзу можуть опинитися під загрозою втратити правовий статус через відсутність чіткого плану, який би дозволив їм залишитися після припинення вогню з рф.

Про це йдеться в матеріалі Euractiv.

Видання зазначає, що мережа безпеки може бути зруйнована після припинення вогню в Україні.

Ба більше, сценарій може змінитися за одну ніч – і країни будуть змушені вирішувати, чи згортати захист, чи наполягати на інтеграції, чи підштовхувати біженців до повернення додому.

Чеський міністр внутрішніх справ Віт Ракушан підтвердив, що Чехія, разом із Німеччиною та Єврокомісією, бере активну участь у формуванні спільної відповіді під час польського головування в Євросоюзі.

Водночас він додав, що «конкретні умови ще належить обговорити».

За даними Euractiv, Рада ЄС планує розглянути це питання на наступному засіданні міністрів внутрішніх справ у червні.

Речниця Міністерства внутрішніх справ Чехії Хана Мала наголосила, що будь-яке рішення про припинення тимчасового захисту потребуватиме згоди всіх країн – членів ЄС. Вона також додала, що очікується, що Євросоюз досягне спільної позиції у першій половині цього року.

Деякі країни не чекають на рішення Брюсселя та вживають заходів, щоб знайти «більш довгостроковий регулярний статус». Польща незабаром запропонує 3-річний національний статус тимчасового проживання українцям, які мають безперервний тимчасовий захист принаймні протягом року.

У Чехії новий спеціальний 5-річний дозвіл на проживання буде доступний для українців, які прожили там більше двох років і мають роботу, з обов'язковим відвідуванням школи їхніми дітьми.

Але навіть Прага, одна з найбільших приймаючих країн, чітко дала зрозуміти, що не видаватиме жодних нових тимчасових дозволів на проживання, «як тільки закінчиться війна», як заявив міністр внутрішніх справ.

Інші столиці розробляють власні плани. Австрія, Італія, Естонія та Латвія приймають довгострокові рішення з різним рівнем захисту.

Міністерство внутрішніх справ Німеччини заявило, що вже розробило варіанти дій, але саме наступний уряд має вирішити, які саме пропозиції будуть висунуті з цього питання, наголосивши на потребі узгодженого європейського підходу.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що частині українців, які легально перебувають у США за гуманітарною програмою, цього тижня надіслали помилкові повідомлення на пошту щодо анулювання їхнього статусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS