Міністр оборони Естонії Ханно Певкур прибув до Києва з робочим візитом, де зустрівся з представниками Міністерства оборони України, щоб обговорити пріоритети безпекової допомоги та можливості співпраці з оборонно-промисловим комплексом Естонії, повідомило 8 квітня Міноборони України.
До складу української делегації увійшли заступники міністра оборони Сергій Боєв (європейська інтеграція), Катерина Черногоренко (цифровий розвиток) і Валерій Чуркін.
Міністр Певкур представив дорожню карту того, як оборонна промисловість Естонії може сприяти обороні України, і продемонстрував її поточні виробничі можливості.
«Естонія продовжить допомагати та підтримувати Україну – у нашому національному бюджеті на ці цілі виділено понад 0,25% ВВП. Ми працюємо над тим, щоб Україна отримала все необхідне для досягнення справедливого та міцного миру», – сказав Певкур.
Естонія також наголосила на важливості постачання Україні боєприпасів і оголосила про додаткове фінансування двох важливих ініціатив цього року: 5 млн євро для ІТ-коаліції та ще 5 млн євро для підтримки навчання українських військовослужбовців.
Сторони також домовилися активізувати співпрацю щодо поставок безпілотників в Україну. Естонія є активним членом Міжнародної коаліції безпілотників і має власні потужності з виробництва БПЛА.
«Формат співпраці з Естонією є дуже ефективним. Цю модель ми прагнемо відтворити з іншими союзниками. Ми вже надали Естонії список наших пріоритетних потреб», – сказав заступник Міністра оборони Сергій Боєв.
Заступниця міністра Катерина Черногоренко поінформувала естонську делегацію про досягнення України в цифрових технологіях, пов’язаних з обороною, зокрема про військові програми, розроблені міністерством, і поточну розробку системи керування бойовими діями DELTA.
«Ми подаємо приклад іншим країнам, інтегруючи цифрові послуги не лише в повсякденне життя, а й у військову галузь. Я дякую Естонії за підтримку наших ініціатив і за її активне лідерство в ІТ-коаліції», – зазначила Чорногоренко.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше парламент Естонії підготував закон, який дозволить Силам оборони країни використовувати військову силу проти комерційних суден, підозрюваних у спробі пошкодити підводні кабелі або іншу критичну інфраструктуру.