Президент США Дональд Трамп показав свою «больову точку» в протистоянні з Китаєм, коли призупинив дію підвищених мит після швидкого зростання прибутковості американських державних облігацій.
Про це повідомляє агентство The New York Times.
У агентстві розповіли, що на відміну від китайського лідера Сі Цзіньпіна, який може ігнорувати економічні труднощі населення та не зважає на скарги бізнесу, Трамп не зміг повністю проігнорувати падіння ринків.
Аналітики NYT вважають, що яким би необачним та безжальним не здавався Трамп в інших частина світу, в особі Сі та Китаю він протистоїть лідеру та партійній державі, що мають тривалу історію ігнорування людських та економічних катастроф в ім'я певної політики. Серед китайців існує консенсус, що переможе та сторона, чий лідер зможе змусити свій народ терпіти страждання в ім'я національних інтересів.
«Мита й навіть економічні санкції не є вразливими місцями Сі Цзіньпіна. Його особливо не турбують труднощі, які мита можуть спричинити для пересічних людей» – прокоментував китайський письменник-дисидент Мужун Сюецунь.
Сі Цзіньпін, за словами аналітиків, полюбляє говорити про необхідність витримки.
Він народився в родині революціонерів. Коли йому було лише дев'ять років, його батька, на той час віцепрем'єра, репресували й позбавили всіх посад. Коли йому було 16, Сі був змушений переїхати в село.
«Сім важких років, які я провів, живучи та працюючи в сільській місцевості, були для мене великим випробуванням. Щоразу, коли я поставав перед труднощами пізніше, я згадував, як навіть за таких суворих умов тоді я все одно міг досягати результатів», – розповідав він.
У The New York Times наголосили, що водночас у Сі теж є своя больова точка: він не може допустити такого погіршення економіки, яке загрожуватиме легітимності комуністичної партії.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що через мита Трампа рекордна кількість інвесторів пішла з ринку облігацій США. З фондів високодохідних облігацій було виведено $9,6 млрд, а ще $6,5 млрд – з фондів позикових коштів.