Північні і балтійські країни Європи створюють нову українську Північно-Балтійську бригаду

Із них Норвегія виділить $933 млн на підготовку та оснащення бригади

фото DR

Норвегія надасть 822 мільйони євро (10 мільярдів норвезьких крон) для підтримки навчання та оснащення нової української бригади, яка розробляється в координації з країнами Північної Європи та Балтії.

Як повідомляє Міністерство оборони Норвегії, на яке посилається UNITED24 Media, про фінансування повідомив міністр оборони Бйорн Арільд Грам під час засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі Рамштайн), яке відбулося в п’ятницю в Брюсселі.

Підтримка буде спрямована на формування повністю оснащеного та навченого наземного бойового підрозділу, відомого як «Північно-Балтійська бригада».

Очікується, що бригада складатиметься з 3000 до 5000 особового складу та буде сформована з використанням гнучкої та масштабованої структури, поєднуючи різні види військової техніки для забезпечення незалежної оперативної спроможності.

Норвегія підкреслила, що кошти будуть використані як для навчання окремих підрозділів, так і для придбання матеріальних засобів, включаючи зброю, боєприпаси та технічні засоби, що надходять від норвезьких, українських та міжнародних промислових підприємств.

Ініціатива ґрунтується на попередній співпраці, започаткованій у 2024 році, коли країни Північної Європи, включаючи Фінляндію, Швецію, Норвегію, Данію та Ісландію, а також країни Балтії, погодилися навчати та оснащувати українські військові частини.

Внесок Норвегії є частиною її ширшої Програми підтримки Нансена, яка виділяє 85 мільярдів норвезьких крон ($8 млрд) на безпекову допомогу Україні на 2025 рік.

Окрім формування бригади, програма також зосереджуватиметься на морській безпеці, системах протиповітряної оборони, безпілотних літальних апаратах і розробці технологій автономної оборони.

Проект Північно-Балтійської бригади, спочатку запропонований Україною у вересні 2024 року, спрямований на консолідацію різних внесків на рівні батальйонів від країн-партнерів у згуртовану та боєздатну силу.

Хоча фінансування з Норвегії не вистачить, щоб повністю укомплектувати бригаду, воно значно посилить підготовку окремих компонентів з урахуванням потреб української оборони.

Раніше Франція навчила та оснастила українську 155-ту механізовану бригаду імені Анни Київської, надавши бронетехніку, артилерію та підготувавши 2300 військових. Навчання, яке проходило у французькому регіоні Grand Est, включало піхотний бій, бронетехнічну війну з AMX-10 RC, протиповітряну оборону з ракетами Mistral та протитанкові операції з системами Milan.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS