Військова допомога Європи Україні має одну зі своїх ліній фронту в історичному місті Бурж у центральній Франції. Тут Європейський концерн MBDA виробляє крилаті ракети Storm Shadow/Scalp та Aster.
Про це пише Financial Times.
Як пише видання, за останні три роки виробник вклав значні кошти в нове обладнання та додав сотні робітників. Але не здатний швидко розширити виробництво через неефективність виробничих процесів і складнощі з ланцюгами постачань.
Як наголошується у статті, портфель замовлень MBDA зріс до 37 млрд євро, і для його виконання за нинішніх темпів знадобиться близько семи років.
Генеральний директор Ерік Беранже сказав, що групі потрібно зробити більше, щоб адаптуватися до економіки воєнного часу, у якій швидкість і обсяги тепер мають вирішальне значення.
Показовим прикладом є складний процес виробництва ракети Aster від MBDA. Незакінчену зброю перевозять через Альпи між Францією та Італією кілька разів для різних етапів виробництва, що займає місяці, а дає лише незначну промислову вигоду, зазначає FT.
Такі проблеми було б «досить легко вирішити», якби MBDA була звичайною компанією, сказав Беранже. Але вони набагато складніші для транскордонної оборонної групи, якій потрібно було збалансувати інтереси своїх акціонерів – Airbus і британська BAE Systems володіють по 37,5%, а італійська Leonardo – 25%, а також тих військових, яким вона служить.
При цьому пропозицію, висунуту торік Беранже про спрощення виробничого процесу, відхилила Франція, яка побачила в реорганізації загрозу своєму лідерству в групі та підривну діяльність зі збільшення виробництва, повідомили два обізнаних джерела. Велика Британія також не особливо підтримала цю пропозицію, сказав один з них, і обидва розглядали її як сприятливу для Італії.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що, згідно з останніми повідомленнями у пресі, США можуть дозволити Збройним силам України застосовувати крилаті ракети Storm Shadow або SCALP британського та французького виробництва. Дозвіл Вашингтону є обов’язковим, оскільки ці ракети містять американські компоненти, тому США мали право обмежувати їх застосування.