Двоє китайських військовополонених поспілкувалися з журналістами під час прес-конференції, організованої «Укрінформом» та Службою безпеки України.
Один із полонених 1991 року народження, зокрема, на питання, як він потрапив у москву і чому вирішив підписати контракт, розповів, що він був безробітний і шукав роботу.
За його словами, він натрапив у TikTok на ролик російських збройних сил, які запрошували на службу за контрактом. Ролик був гарно зроблений, і він став розпитувати деталі. А вже у лютому 2025 року прибув до москви для підписання контракту.
Він стверджує, що до цього не брав участь у бойових діях та не тримав зброю в руках.
Він уточнив, що 20 грудня 2024 року він прибув до Москви, де перебував тиждень. Після цього їх відправили в Донецьк, і там вже він був близько місяця. За його словами, там він переміщувався між різними бліндажами, спілкуючись з різними іноземними військовими, поки не почались бойові дії.
«Були під постійними атаками дронів та обстрілами. 5 квітня вже потрапив у полон», – повідомив китайський військовий.
Китаєць, якого на Донеччині взяли у полон ЗСУ, повідомив, що його карткою, на яку надійшли гроші за контракт з російською армією, користувалися виключно росіяни.
«Я отримав картку, на яку отримав суму 200 тисяч рублів, але цією карткою я не міг користуватись. Фактично ці гроші разом з телефоном, на якому було встановлено застосунок, пов’язаний з карткою, періодично забирали росяни і витрачали під приводом витрат на пальне, на зарядні пристрої. Тобто таким чином я цими грошима не міг користуватись», – сказав Чжан Женьбао.
Інший, 1998 року народження, приїхав до росії у грудні 2024 року нібито з туристичною метою. За його словами, потім він подав заявку на підписання контракту, відгукнувшись на оголошення в інтернеті про набір на службу і виплату 2 млн рублів.
Як повідомлялося, двох військових з Китайської народної республіки ЗСУ взяли у полон на Донеччині. Одного з них захопили бійці 157-ї ОМБр біля населеного пункту Тарасівка, а іншого – військовослужбовці 81-ї ОАеМБр поблизу Білогорівки.
За словами обох іноземців, вони потрапили у полон до українських військових на своєму ж першому бойовому завданні.
Бекграунд. Між тим Reuters повідомляло, що китайські офіцери в тилу російських військ навчалися тактиці сучасної війни.